Oświetlenie salonu w stylu nowoczesnym – czego potrzebujesz?

Oświetlenie salonu w stylu nowoczesnym – czego potrzebujesz?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie jest niezwykle ważnym aspektem każdego wnętrza. To ono nadaje odpowiedni klimat i sprawia, że w pomieszczeniu czujemy się dobrze i możemy odpocząć. Sprawdź, jakie oświetlenie wybrać do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym.

Jaka lampa do salonu?

Oświetlenie domu nie może obyć się bez lampy, która będzie zastępowała światło dzienne. Najlepiej, by znajdowała się ona na środku każdego pomieszczenia, tak, by światło równomiernie dostawało się do każdego kąta otoczenia. Jeżeli Twój salon ma niestandardowy kształt i jest podzielony na strefy, dobrze, by każda z nich miała swoje oddzielne źródło światła. W pokoju dziennym idealnie sprawdzi się żyrandol lub ozdobna lampa na kablu, nawet z kilkoma żarówkami. W nieco mniejszych pomieszczeniach można zdecydować się na plafon.

Na jakiej wysokości zawiesić lampę w salonie?

Lampa w salonie powinna znajdować się na wysokości co najmniej 200 cm od podłogi. Pozwoli to na swobodne poruszanie się nawet najwyższego domownika lub gościa. Jeżeli sufit w Twoim salonie jest pomalowany na biało, żarówki ledowe mogą świecić w dół, optycznie powiększając w ten sposób pomieszczenie. Przy kolorowych sufitach lepiej sprawdzi się skierowanie źródła światła w górę.

Jaka lampa podłogowa do salonu?

Oświetlenie sufitowe w salonie może dopełniać lampa podłogowa. Można ją ustawiać wedle indywidualnych potrzeb – obok kanapy, fotela wypoczynkowego itp. Na takiej lampie może znajdować się klosz, abażur, a nawet dekoracyjna żarówka. Powinna ona być optymalnej wysokości 150-180 cm. W zależności od przeznaczenia, mogą one świecić w dół lub w górę.

Ozdobna lampa w salonie

Jeżeli chcemy dodać naszemu salonowi wyjątkowego klimatu, warto postawić w nim lampy dekoracyjne, np. stołowe. Można ustawić ją np. na stole, komodzie, ławie, konsoli, biurku itp. Zazwyczaj nie ma więcej niż 100 cm wysokości, więc zmieszczą się w każdym wnętrzu.

Jeżeli ze względu na brak miejsca nie możesz pozwolić sobie na żyrandol lub lampę podłogową, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się kinkiety. Zawieszone na ścianie np. parami wokół lustra lub telewizora, stworzą naprawdę ciekawie wyglądającą kompozycję. Kinkiety rzucają światło na dużą płaszczyznę, dzięki czemu tworzą w pomieszczeniu klimatyczną poświatę.

Oświetlenie nad telewizorem

Oglądanie telewizji po ciemku mocno nadwyręża wzrok, warto więc, przy projektowaniu kącika telewizyjnego, zadbać o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej sprawdzi się światło rozproszone, ustawione w taki sposób, by nie odbijało się od ekranu. Idealnie będą prezentowały się dwa kinkiety zawieszone po bokach telewizora lub lampa podłogowa stojąca obok odbiornika. Modnym ostatnio rozwiązaniem stały się taśmy led, podświetlającą wnękę lub uchwyt, na którym wisi telewizor.

Gdzie szukać nowoczesnych lamp do salonu?

Bogaty wybór modnych lamp do salonu znajdziesz na stronie elektrosalon.pl. Kupisz tam zarówno lampy sufitowe, kinkiety, lampy stojące, stołowe i wiele innych.

Fot.: Justus/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*