Inteligentne oprawy do domu – rozwiązania smart home

Inteligentne oprawy do domu – rozwiązania smart home
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Inteligentny dom daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa, a także dba o Twój portfel. System smart home proponuje wiele funkcji, a jedną z tych najpopularniejszych jest automatycznie działające oświetlenie. W praktyce oznacza to, że światłem w domu możesz sterować zdalnie. Jakie jeszcze rozwiązania proponują inteligentne oprawy?

Oświetlenie smart – zamiast tradycyjnych włączników

Oświetlenie to kluczowy element każdego domu. Aby korzystanie z niego uczynić wygodniejszym, możesz postawić na inteligentne oprawy oświetleniowe, oferujące wiele zalet. Są stosunkowo niedrogie i bezproblemowe w instalacji zapewniają wygodę, komfort i bezpieczeństwo. W skład smart home wchodzą lampy, kinkiety, taśmy LED. Inteligentne oprawy mogą gasnąć i zapalać się o określonych porach, a ich działaniem możesz sterować smartfonem, tabletem, a nawet głosem. Z pomocą tych urządzeń możesz zdalnie włączać, wyłączać lub regulować intensywność światła w różnych pomieszczeniach. Dodatkowo niektóre oprawy oświetleniowe posiadają funkcję automatycznego wygaszania światła w momencie opuszczenia pomieszczenia, co przyczynia się do oszczędności energii.

Jakie możliwości dają inteligentne oprawy?

Jedną z głównych zalet inteligentnego oświetlenia jest to, że nie musisz sięgać po włączniki, gdy chcesz zmienić światło w pomieszczeniu. Wykorzystując zdalne sterowanie, możesz łatwo regulować intensywność światła, włączać i wyłączać poszczególne światła lub nawet tworzyć scenariusze oświetleniowe, które dostosowują się do różnych sytuacji, takich jak wieczorna relaksacja czy domowa impreza. Bez problemu dostosujesz też kolor i barwę światła.

Inteligentne oprawy oferują również funkcje automatyzacji. W praktyce oznacza ona, że zaprogramujesz lampy tak, aby włączały się automatycznie o określonej porze dnia lub w momencie, gdy wykryją nieobecność domowników. Te funkcjonalności są szczególnie przydatne, gdy wracasz do domu późno wieczorem lub gdy chcesz symulować obecność w domu np. podczas wyjazdu na wakacje, a tym samym zwiększać poziom bezpieczeństwa.

Inteligentne oprawy jako sposób na oszczędności

Inteligentne oprawy to nie tylko sposób na wygodę i komfort, ale i zwiększenie efektywności energetycznej twojego mieszkania. Systemy, które znajdziesz w Lumen Home, pozwolą Ci dostosować działanie oświetlenia do własnych preferencji i dobowego harmonogramu. Możesz np. zaplanować automatyczne wyłączanie lamp w momencie opuszczenia domu lub ustawiać moc światła w zależności od przeznaczenia pomieszczenia. To nie tylko przyczyni się do oszczędności energii, ale również redukuje negatywny wpływ na środowisko.

Smart home – rozbudowany system zarządzania domem

Inteligentne oprawy mogą być również integralną częścią smart home. W takim wypadku będą one połączone z innymi rozwiązaniami, które zapewnią Ci jeszcze większą kontrolę i wygodę. Kompleksowe rozwiązania integrują oświetlenie, systemy bezpieczeństwa, ogrzewanie, odtwarzacze multimedialne i wiele innych, zapewniając spójne i scentralizowane zarządzanie całym domem. W Lumen Home kupisz też inteligentne oprawy mogące działać solo i niezależnie od innych systemów.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*