Jak dbać o czystość w gabinecie tatuażu?

Jak dbać o czystość w gabinecie tatuażu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Profesjonalne studio tatuażu słynie nie tylko ze zdolnych artystów i wyjątkowych projektów, ale przede wszystkim z salonu, który utrzymuje wysoki poziom sterylności. W artykule przypominamy, jakie aspekty higieny należy uwzględnić przy utrzymywaniu czystości w gabinecie tatuażu.

Czystość w przestrzeniach wspólnych i na stanowisku pracy

Podstawą wykonywania zabiegów w pełnej sterylności jest utrzymanie porządku w salonie, a także na wszystkich stanowiskach pracy. W tym celu należy stosować preparaty myjąco-dezynfekcyjne, które działają na bakterie, wirusy, grzyby i prątki gruźlicy. Powinno się nimi przemywać wszystkie powierzchnie zanieczyszczone materiałem organicznym, tj. przez krew i inne wydzieliny. Zanieczyszczone powierzchnie są siedliskiem drobnoustrojów, które mogą łatwo przenosić się na narzędzia czy skórę klienta, dlatego warto stosować preparaty i środki chemiczne do utrzymania wysokiego stopnia higieny w salonie. Profesjonalna chemia gospodarcza usunie nawet dogłębne zabrudzenia i materiał organiczny, który mógłby stanowić zagrożenie dla klienta. Warto wykonywać także regularne kompleksowe sprzątanie całego salonu, włącznie z przestrzeniami użytkowanymi wspólnie, takimi jak poczekalnia dla klientów, pomieszczenie do przechowywania sprzętu czy pomieszczenia sanitarnohigieniczne. Warto skorzystać z usług, jakie oferuje firma sprzątająca Warszawa to miasto, w którym możesz skorzystać ze wsparcia profesjonalistów w dziedzinie usług sprzątających, niezależnie od tego, czy potrzebujesz regularnego sprzątania, czy jednorazowego wsparcia w doprowadzeniu do porządku lokalu po remoncie.

Dezynfekcja rąk i sterylizacja

Osoba prowadząca studio tatuażu ma obowiązek sterylizacji urządzeń mających styczność ze skórą klienta. Bardzo ważnym aspektem dla bezpieczeństwa i sterylności każdego zabiegu jest także przestrzeganie zasad higieny przez tatuatora. Powinien on nosić czystą odzież roboczą, dokładnie myć ręce przed przystąpieniem do tatuowania i po nim, a także wykonywać zabieg w rękawiczkach jednorazowych, które po jego zakończeniu zostaną wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady medyczne i postępować zgodnie z procedurami ich utylizacji. Istotna jest nie tylko właściwa dezynfekcja rąk tatuatora i skóry klienta w miejscu, gdzie ma być zrobiony tatuaż, ale również nanoszenie preparatu dezynfekcyjnego na rękojeść maszynki oraz sterylizacja jej głowicy. Narzędzia i materiały używane przez tatuatora powinny być bezpieczne dla klienta, sprawne technicznie, a najlepiej jednorazowe, aby zminimalizować ryzyko przeniesienia zanieczyszczonych drobnoustrojów na klienta. Na stronie https://elcartel.pl/ znajdziesz szeroki wybór m.in. sterylnych igieł jednorazowych, ampułkostrzykawek, dziobów i tub.

Fot.: Jonathan Cooper/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*