Xiaomi to nie tylko telefony. Sprawdzamy ofertę producenta sprzętu AGD

Xiaomi to nie tylko telefony. Sprawdzamy ofertę producenta sprzętu AGD
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chińska spółka Xiaomi liczy sobie zaledwie 11 lat. Pomimo tego, że założono ją w 2010 r., to zdążyła na stałe zdobyć sobie klientów poza Państwem Środka i samą Azją.

W Polsce kojarzona jest jako producent tanich, ale zaskakujących możliwościami smartfonów, słuchawek czy innej elektroniki użytkowej. Okazuje się jednak, że w jej ofercie znajdziemy też sprzęt AGD. Co warto o nim wiedzieć? Oto krótki przegląd wybranych elementów oferty Xiaomi.

Roboty odkurzające Xiaomi

W kwestii robotów odkurzających Xiaomi posiada w ofercie trzy interesujące modele. Oczywiście za najtańszy zapłacimy ok. 1000 zł, co nie jest wysoką kwotą za taki sprzęt. Mowa o:

Mi Robot Vacuum Mop Essential

Model zaliczający się do tańszej serii bardzo popularnych sprzętów. To w jego przypadku za znaczną automatyzację prac domowych zapłacimy do 1000 zł.

Co oferuje „budżetowy” robot odkurzający od Xiaomi? Przede wszystkim jedno ładowanie wystarcza na 90 minut pracy maszyny, co należy uznać za bardzo dobry wynik. Sprzątanie możemy zaprogramować i mieć pewność, że dzięki specjalnym czujnikom robot nie będzie wchodził w kolizję z meblami. Sterowanie może odbywać się także głosowo. Do urządzenia dodano stosowną aplikację. Poza odkurzaniem istnieje możliwość wykorzystania funkcji mopa. 

Mi Robot Vacuum-Mop Pro White

To robot odkurzający o zwiększonej mocy ssania, który poradzi sobie także z trudniejszymi zabrudzeniami. Przekłada się to jednak na krótszy czas pracy, który trwa do 60 min. Urządzenie ma zdolność tworzenia map pomieszczeń i optymalizacji własnej pracy. Jednocześnie procesor Cortex-A7 pozwala na szybkie przetwarzanie zebranych danych. 

Mi Robot Vacuum Mop 1C

Może pracować przez 90 min. Wyposażony został w system dostrzegający zabrudzenia na podłodze. Przekłada się to na dobór odpowiedniej intensywności sprzątania w miejscach, gdzie zabrudzenia są silniejsze. Dzięki aplikacji możemy wyznaczyć miejsca, gdzie urządzenie nie będzie wjeżdżać.

Odkurzacz bezprzewodowy

Xiaomi Mi Dream Vacuum Cleaner G10 to propozycja od Xiaomi dla tych, którzy przywiązani są do tradycyjnych sprzętów sprzątających, ale nie lubią plątaniny kabli i ograniczeń, które tworzą urządzenia przewodowe. Odkurzacz radzi sobie z różnymi typami zanieczyszczeń, posiada też wyższe obroty, które możemy zastosować na szczególnie brudnych powierzchniach. Jest przy tym niewielki, prosty w obsłudze i może być stosowany także np. do czyszczenia mebli czy klawiatury.

Oczyszczacz powietrza

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H zadba z kolei o to, żeby jakość powietrza w naszym domu była doskonała. Jest to urządzenie o dość dużej powierzchni oddziaływania – może być wykorzystywane w pomieszczeniach mających do 72 m². System ssący, który działa przy zwiększeniu ciśnienia, jest więc dość mocny.

Oczyszczacz od Xiaomi może poprawić jakość nawet 330 m³ powietrza w trakcie godziny pracy. Można zarządzać jego pracą dzięki zainstalowaniu na swoim smartfonie aplikacji Mi Home. 

Szczoteczka

Xiaomi Mi Electric Toothbrush White to kolejny sprzęt od Xiaomi, którego wprowadzenie na rynek nie było tak oczywiste. Elektryczna szczoteczka chińskiego producenta wykorzystuje technologię soniczną. Na jednym ładowaniu może działać 18 dni. Jest przy tym solidnie wykonana i posiada konkurencyjną cenę.

Przeczytaj też: https://dompodkontrola.pl/smart-dom/irobot-sprzata-ty-pracujesz-zobacz-jakie-mozliwosci-daje-robot-sprzatajacy/

Photo credit should read Wang Gang / Costfoto/Barcroft Media via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*