Jak zabezpieczyć dostęp do domu?

Jak zabezpieczyć dostęp do domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dom to nasza ostoja bezpieczeństwa i prywatności. Każdy chce, by do jego domy wstęp miały wyłącznie zaproszone osoby. Wizja tego, że ktoś niepożądany znajdzie się w naszym salonie, sypialni czy łazience, przyprawia o dreszcz na plecach. Właśnie dlatego chcemy jak najskuteczniej strzec domu przed włamywaczami i innymi nieproszonymi gośćmi. Jak robić to skutecznie? Przekonaj się!

Odpowiednie zamki i drzwi

Podstawowym i najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie wejścia do domu przed intruzami jest oczywiście montaż ciężkich drzwi i zamków. Każda przeszkoda, która zabierze włamywaczowi cenne sekundy jest skuteczna i na wagę złota. Niektórzy decydują się na założenie dwojga drzwi, co też może być bardzo skuteczną ochroną. Nie zawsze jest to jednak potrzebne. Obecnie produkowane są bardzo ciężkie, wręcz pancerne drzwi antywłamaniowe, w których zamki mogą otwierać się nie tylko za jednym przekręceniem klucza, lecz także na przykład za pomocą kilku kluczy użytych w określonej konfiguracji. Sprawia to, że nawet, jeśli ktoś ma w ręce klucze do Twojego domu, zanim zorientuje się, jak ich używać i w jaki sposób otworzyć drzwi, albo zostanie przyłapany, albo na miejsce zdąży przyjechać policja. 

Zarówno plusem jak i minusem domów jest prywatność, jaką zapewniają. W bloku może i słyszysz jak sąsiad się kąpie czy ogląda “1 z 10”, ale za to jeśli ktoś włamuje się do Twojego mieszkania, cała klatka schodowa zainteresuje się tym wydarzeniem i zgłosi to służbom. W domu nie ma jednak aż tak bliskiego i bezpośredniego kontaktu z sąsiadami, a dźwięków nie niesie ze zdwojoną siłą echo, przeciwnie – na otwartej przestrzeni  słychać je o wiele mniej. 

system antywłamaniowy
Photo by crsp-media from Freepik.com

Systemy antywłamaniowe

Choć to wciąż bardziej popularny w Ameryce sposób, w Polsce alarmy oraz systemy antywłamaniowe zaczynają zyskiwać przychylność Polaków. To wygodny i skuteczny sposób na to, żeby zabezpieczyć się przed włamaniem oraz wizytą nieproszonych gości. Systemy ivolta.pl oferują nie tylko alarmy przeciwwłamaniowe, które poinformują Ciebie, że ktoś próbuje się dostać do domu, przy okazji zgłoszą włamanie na policję, a głośnym dźwiękiem odstraszą złodzieja. Na ich stronie dostępne są także kamery monitoringu, dzięki którym zawsze wiesz, kto kręci się pod Twoimi drzwiami i nie otworzysz domu nieznajomemu, myśląc, że to kurier. Kupisz tam też czujniki ruchu, które możesz skonfigurować z telefonem i śledzić, czy pod Twoim domem nie dzieje się przypadkiem coś podejrzanego lub potencjalnie niebezpiecznego.

Bardzo przydatną rzeczą dostępną na ich stronie są domofony z kamerą, która daje możliwość podglądu, kto próbuje dostać się do Twojego domu. Umówmy się, większość odpowiedzi przez domofon brzmi: “Otwórz” albo “To ja!”. Przez głośnik w słuchawce domofonu nie zawsze można rozpoznać kogoś po głosie, przez co narażasz się na spore niebezpieczeństwo, otwierając drzwi na takie hasło. Dzięki przeglądowi w domofonie zawsze masz pewność, komu otwierasz drzwi. To również wygodne z tego względu, że możesz uniknąć nieprzyjemnych i uciążliwych rozmów z akwizytorami, głosicielami lub oszustami, próbującymi wyłudzić pieniądze. Taki domofon to szczególnie przydatny gadżet dla mieszkających samotnie osób starszych, którzy często stają się łatwym łupem dla złodziei i oszustów oraz przez swoją wiarę w ludzi często kupują od akwizytorów niskiej jakości produkty za bardzo wysokie ceny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*