Bezprzewodowy system alarmowy. Jak sprawdzi się w mieszkaniu?

Bezprzewodowy system alarmowy. Jak sprawdzi się w mieszkaniu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

System alarmowy to rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć nasz dobytek przed intruzami. Wiele osób się zastanawia, czy alarm bezprzewodowy to dobre rozwiązanie do mieszkania w bloku? Sprawdźmy!

Główne zalety alarmów bezprzewodowych

Alarm bezprzewodowy to zestaw inteligentnych komponentów chroniących mieszkanie przed włamywaczami. Są bezinwazyjne, łatwe i szybkie w montażu, który bez problemu wykonamy samodzielnie (czujniki przewodowe musi zamontować fachowiec). W przeciwieństwie do systemów alarmowych przewodowych nie wymagają prac brudnych związanych z koniecznością poprowadzenia przewodów w ścianach. Równie szybko możemy je zdemontować, tak więc w tym sensie alarm bezprzewodowy jest rozwiązaniem mobilnym. Możemy tymczasowo użyć go w mieszkaniu, a w razie konieczności przenieść do innej lokalizacji (np. domku letniskowego, przyczepy kempingowej, niezawodowanej łodzi). Systemy bezprzewodowe dają bardzo duże możliwości rozbudowy. Możemy zarządzać nimi za pomocą intuicyjnej aplikacji na smartfona lub tablet.

Podstawowe wady alarmów bezprzewodowych

Jakie są słabe punkty bezprzewodowego systemu alarmowego? Do pewnych niedoskonałości tego typu alarmu należy ograniczony zasięg czujek (musimy więc stosować się do zaleceń producenta odnośnie do maksymalnych odległości podczas rozmieszczania komponentów w mieszkaniu). Niewątpliwą wadą alarmu bezprzewodowego jest też wyższy koszt niż w przypadku klasycznych systemów z okablowaniem. Co jeszcze przemawia na niekorzyść systemu bezprzewodowego? Tego rodzaju komunikacja może być podatna na zakłócenia spowodowane np. zbyt grubymi murami czy kilkoma ścianami, które dzielą czujniki od centrali. Łączność bezprzewodowa stwarza ryzyko ataku hakerskiego (oczywiście włamanie do systemu nie jest proste, ale warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zabezpieczeń alarmu).

Ile kosztuje alarm bezprzewodowy do mieszkania w bloku?

Podstawowy zestaw alarmowy przyzwoitej jakości to wydatek rzędu 1000–2000 złotych. Biorąc pod uwagę możliwe szkody, jakie są w stanie wyrządzić włamywacze, nie jest to duża kwota. Cena zabezpieczeń zależy m.in. od liczby czujek, zastosowanych rozwiązań technologicznych, renomy producenta czy pojemności akumulatora, który jest niezależnym źródłem zasilania bezprzewodowego systemu alarmowego.

Podsumowując, system alarmowy bezprzewodowy to idealne rozwiązania do mieszkania – nie wymaga okablowania, jest prosty w montażu i demontażu oraz daje duże możliwości samodzielnej rozbudowy. Zdalna komunikacja między czujnikami zapewnia optymalną ochronę mienia, dzięki bateriom komponenty działają niezależnie od sieci elektrycznej. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy być spokojni o nasz dobytek, nawet jeśli jesteśmy tysiące kilometrów od przysłowiowych czterech kątów!

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi decyzja o wyborze najlepszego alarmu do mieszkania będzie dla Was znacznie łatwiejsza.

Zdjęcie główne: Sebastian Scholz (Nuki)/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*