Kuchnia w bloku – jak ją urządzić?

Kuchnia w bloku – jak ją urządzić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kuchnia w bloku to zwykle przestrzeń o niewielkim metrażu lub aneks kuchenny otwarty na salon. Przeczytaj, o czym warto pamiętać przy urządzaniu tego typu pomieszczeń. 

Funkcjonalność przede wszystkim

Przy urządzaniu niewielkiej kuchni warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością i łatwością czyszczenia mebli oraz sprzętu. Świetnym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar, a także inwestycja w szafki zabudowane pod sam sufit, które gwarantują wiele miejsca do przechowywania żywności oraz utensyliów i umożliwiają maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W niewielkim pomieszczeniu łatwiej o bałagan i brak organizacji, dlatego warto zainwestować w praktyczne meble kuchenne poznań. Głębokie szuflady i pojemne szafki do przechowywania sprawdzą się lepiej niż otwarte półki, które szybko gromadzą kurz. Kuchenne szuflady można świetnie zorganizować przy użyciu różnego rodzaju przegródek oraz pojemników na żywność czy przyprawy.

Ergonomia w kuchni

Niewielka kuchnia powinna być maksymalnie przystosowana do potrzeb użytkowników. Warto zadbać o to, żeby w pomieszczeniu znalazł się szeroki blat roboczy, przy którym można przygotować i spożywać posiłki. Duże znaczenie dla ergonomii i wygodnego gotowania ma również zaaranżowanie tzw. trójkąta roboczego, który obejmuje komfortowy dostęp do lodówki, zlewu oraz płyty grzewczej i piekarnika. Urządzenia te powinny znajdować się blisko siebie, aby móc wygodnie z nich korzystać. Popularnym rozwiązaniem jest rozmieszczenie tych sprzętów w kuchni na zasadzie trójkąta.

Dbałość o detale

W kuchni łatwiej o zabrudzenia podczas gotowania, dlatego warto zwrócić uwagę na szczegóły, które ułatwią utrzymanie porządku. Obecnie w trendach wnętrzarskich królują fronty kuchenne z różnego rodzaju frezowaniem, które prezentują się efektownie, ale szybko gromadzą kurz, który jest trudny do wyczyszczenia z wąskich szczelin. Dużą popularnością cieszą się również przeszklone fronty szafek, które wymagają szczególnej ostrożności przy zamykaniu i mogą sprawiać, że niewielka kuchnia będzie wyglądać na zagraconą. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, należy zainwestować w gładkie płytki i fronty mebli w jasnym kolorze lub o wykończeniu odbijającym światło. Warto zwrócić uwagę także na minimalistyczne i obłe uchwyty do szafek kuchennych. Ostro zakończone uchwyty dolnych szafek mogą być niebezpieczne dla małych dzieci i domowych pupili.

Fot.: Connoman/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*