Które urządzenie parowe powinieneś mieć w swoim domu, i dlaczego?

Które urządzenie parowe powinieneś mieć w swoim domu, i dlaczego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Parowe urządzenia sprzątające to najlepszy sposób na nieskazitelną czystość w domu. Dzięki nim możesz nie tylko pozbyć się kurzu, brudu, uporczywych plam i innych zanieczyszczeń, ale też skutecznie usunąć zagrożenia niewidoczne gołym okiem takie jak wirusy, bakterie, pierwotniaki czy roztocza. Dodatkowo urządzenia parowe mają tę zaletę, że są ekologiczne, eliminują bowiem konieczność sięgania po potencjalnie szkodliwe detergenty. Jak jednak wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt z tej kategorii? Poniżej podpowiadamy, czym się kierować podejmując decyzję o zakupie.

Jakie urządzenie parowe przyda się w Twoim domu?

Najważniejsze kryterium, jakim powinieneś się kierować wybierając parowe urządzenia sprzątające do swojego domu, to oczywiście ich przeznaczenie. Mopy parowe służą wyłącznie do czyszczenia podłóg, dlatego sprawdzą się jedynie w domu, w którym przeważają twarde powierzchnie: terakota, panele lub lakierowane drewno. Nie należy ich używać do czyszczenia wykładzin czy dywanów, ponieważ mogą je łatwo zniszczyć. W przypadku tego rodzaju miękkich powierzchni sprawdzą się odkurzacze parowe. Jeśli posiadasz w domu zarówno twarde, jak i miękkie powierzchnie, i w związku z tym szukasz kompromisu pomiędzy tymi dwoma urządzeniami, polecamy BISSELL Vac&Steam, uniwersalny odkurzacz parowy pozwalający na czyszczenie parą i podłóg, i wykładzin. Jego doskonałym uzupełnieniem będzie myjka parowa BISSELL Steamshot. Dzięki niej wyczyścisz wszystkie powierzchnie i zakamarki, do których nie dasz rady dotrzeć odkurzaczem, w tym płytki ścienne, okna, lustra, fugi oraz baterie kuchenne i łazienkowe.

Na co zwracać uwagę przy wyborze urządzeń parowych?

Niezależnie od tego, na jakie urządzenia parowe się zdecydujesz – czy będzie to mop, odkurzacz, mop i odkurzacz w jednym, czy też myjka parowa – powinieneś zwrócić uwagę na moc wybranego przez siebie sprzętu i ciśnienie generowanej przez niego pary. Moc, w specyfikacjach oznaczana watami, powinna wynosić co najmniej 1000 W. Ciśnienie pary natomiast wyrażane jest w barach, a jego najbardziej optymalna wartość to 4 – 4.5 bar. Od tych parametrów zależy skuteczność pracy urządzeń parowych, dlatego koniecznie weź je pod uwagę dokonując zakupu.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*