Zabezpieczenie domu przed złodziejem

Zabezpieczenie domu przed złodziejem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Priorytetem przy budowie każdego domu jest zapewnienie bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Mimo, że włamania i kradzieże zdarzają się coraz rzadziej, warto odpowiednio zabezpieczyć swoją przestrzeń przed nieproszonymi gośćmi. 

Niestety wciąż narażamy się na wdarcie się do domu złodzieja, postępując lekkomyślnie i nie przestrzegając zasad bezpieczeństwa np. zostawiając klucz pod wycieraczką. Poznaj kilka skutecznych sposobów, dzięki którym zwiększysz poczucie, że Twój dom jest odpowiednio zabezpieczony przed włamaniem. 

Większość osób nie trzyma w domu dużej ilości gotówki, jednak wciąż mamy w nim drogi sprzęt AGD czy cenną biżuterię, która może być kuszącym łupem dla złodzieja. O zabezpieczenie swojego domu należy szczególnie zadbać w okresie, kiedy zostawiamy go bez opieki w czasie wyjazdu na wakacje czy weekend z rodziną. 

Dzięki odpowiednim systemom alarmowym oraz praktycznym wskazówkom można spokojnie spędzać czas z najbliższymi, nie obawiając się o bezpieczeństwo rzeczy pozostawionych w domu.

5 metod na zabezpieczenie domu przed włamaniem z kradzieżą

1. Monitoring 

Bardzo wiele osób chcących zabezpieczyć swój dom przed włamaniem montuje wokół niego, a często również wewnątrz, system kamer. Odpowiedni monitoring pozwala sprawdzić, czy ktoś podejrzany nie kręci się wokół naszej posesji i jej nie obserwuje. 

Niektórzy popełniają błąd, zakładając monitoring tylko w określonych obszarach np. przed głównym wejściem, zapominając o zabezpieczeniu garażu czy wejścia do piwnicy. Takie przeoczenie może być furtką dla złodzieja, który chce okraść nasz dom. 

2. Inteligentny system alarmowy 

Kolejny świetny sposób na ochronę domu przed potencjalnym włamaniem i rabunkiem to instalacja systemu alarmowego. Inteligentne zabezpieczenia pozwalają sterować systemem za pomocą aplikacji w telefonie. Czujniki ruchu wyślą sygnał, kiedy na posesji zarejestrują podejrzany obiekt. Jeszcze lepszy efekt bezpieczeństwa daje połączenie systemu monitoringu z systemem alarmowym.

3. Rolety antywłamaniowe 

Większość złodziei dostaje się do domów przez wyłamanie okien lub wykorzystując niedostateczne ich zamknięcie przez właścicieli. Dlatego świetnym sposobem, który może nas uchronić przed wtargnięciem do mieszkania osób niepożądanych, jest instalacja rolet antywłamaniowych. Poza ochroną przed włamaniem, rolety mają wiele praktycznych zalet, jak np. zapewnienie dodatkowej izolacji termicznej budynku. Naokienne rolety mogą być też elementem ozdobnym designerskiego domu.

4. Wynajęcie agencji ochrony

Kolejna metoda, która staje się coraz popularniejsza, zwłaszcza na osiedlach domków jednorodzinnych, to wynajęcie firmy, która świadczy usługi ochroniarskie. Nie dość, że pod naszym domem pojawia się patrol monitorujący bezpieczeństwo, to również mamy możliwość wezwania pracowników ochrony w razie niepokojącej nas sytuacji. Agenci dotrą na miejsce w przeciągu 5–10 minut. 

5. Odpowiednie oświetlenie 

Sposobem na odstraszenie włamywaczy może być odpowiednie oświetlenie posesji, również od strony garażu czy ogrodu. Lepsza widoczność podwórka sprawia, że mieszkający obok nas sąsiad może zobaczyć, gdy koło naszego domu znajduje się potencjalny złodziej. Wartym uwagi jest również system oświetleń z czujnikiem ruchu, dzięki któremu światło zapala się w momencie, kiedy detektor wyłapie, że ktoś się zbliża. 

Zdjęcie główne: 99mimimi/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*