Inteligentny dom – czyli jaki?

Inteligentny dom –  czyli jaki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Powinien być naszą ostoją i oazą spokoju, a nie źródłem przykrych obowiązków i dodatkowej pracy. 

Poznaj rozwiązania Smart Home, które pozwolą Ci na przyjemne przebywanie w swoim domu i zagwarantują bezpieczeństwo Twojej przestrzeni, kiedy nie będzie Cię w pobliżu. Zobacz, jak stworzyć inteligentny i bezpieczny dom.

System Smart Home – co to takiego?

Inteligentne urządzenia domowe to sprzęty, które za pośrednictwem Internetu łączą się z Twoim smartfonem i dają Ci możliwość kontroli nad ich funkcjonowaniem za pomocą aplikacji mobilnej właściwie z każdego miejsca na Ziemi. Urządzenia Smart Home zapewniają bezpieczeństwo i wygodę domownikom, ponieważ w szerokiej ofercie inteligentnych sprzętów możemy znaleźć między innymi czujniki ruchu, które poinformują nas o tym, że w domu znajduje się ktoś nieproszony i pozwolą na szybkie zawiadomienie służb.

kobieta z tabletem
Photo by: BSIP/Universal Images Group via Getty Images

Czujniki gazu, czadu czy kamery wewnętrzne pozwalają nam na kontrolowanie tego, czy w naszym domu jest bezpiecznie pod naszą nieobecność. Takie rozwiązania są szczególnie ważne, jeśli mieszka z nami dziecko lub senior, którzy mogą przez przypadek lub zapomnienie doprowadzić do ulatniania się gazu lub innej niebezpiecznej dla nich sytuacji. Urządzenia smart to nie tylko gadżety, lecz także gwarancja bezpieczeństwa i komfortu, również psychicznego.

Smart Home – bezpieczeństwo i wygoda

O zaletach bezpieczeństwa systemów Smart Home wspominaliśmy już w akapicie powyżej, ale na tym lista pozytywów się nie kończy. Zamontowanie inteligentnych urządzeń w domu to także kontrola nad sprzętami domowymi za pomocą jednego kliknięcia. Za pomocą aplikacji możesz gasić lub przyciemniać światło w pomieszczeniu bez wstawania z kanapy.  Możesz opuścić automatyczne rolety antywłamaniowe w całym domu jednym palcem i włączyć alarm, nawet jeśli jesteś wiele kilometrów od domu. 

monitoring domu przez telefon
Photo by Smith Collection/Gado/Getty Images

System Smart Home to koniec kłótni o to, kto wstaje z łóżka, żeby wyłączyć światło w sypialni, to koniec uporczywych myśli, czy na pewno zamknąłeś drzwi, i kres biegania po schodach i kursowania między piętrami, by o poranku wpuścić do domu pierwsze promienie słońca. 

Urządzenia smart mogą także wyręczać Cię w niektórych domowych obowiązkach. Możesz na przykład za pośrednictwem aplikacji włączyć załadowaną wcześniej pralkę lub zmywarkę tak, by po Twoim powrocie móc rozwiesić świeżo wyprane ubrania lub zjeść obiad z czystego talerza. W ciągu sekundy możesz z biura włączyć odkurzacz samobieżny, by po przyjściu z pracy nie martwić się o czystość swoich białych skarpetek. To naprawdę fantastyczne rozwiązanie na miarę XXI wieku!

Spokój dla rodziców i opiekunów zwierząt

Dzięki możliwości zamontowania kamery, kontrolowania temperatury w domu czy czujnikom otwierania drzwi i okien, możesz w pełni zająć się swoimi obowiązkami bez wiecznego zastanawiania się, czy Twój dom jest bezpieczny. Jeśli nie do końca ufasz opiekunce swojego malucha lub martwisz się o bezpieczeństwo starszego dziecka, które zostaje samo w domu, system Smart Home to rozwiązanie dla Ciebie.

Tak samo, jeśli jesteś opiekunem czworonoga i chcesz mieć pewność, że pod Twoją nieobecność nic mu nie grozi. Zainwestuj w zestaw inteligentnych urządzeń, dzięki którym zapewnisz sobie spokój, a zwierzakowi komfort. Istnieją bowiem inteligentne podajniki karmy i wodopoje, dzięki głośnikowi smart możesz włączyć w domu spokojną, relaksującą muzykę, która uspokoi zaniepokojone zwierzę, a w przypadku spadku temperatury lub upału, zapewnisz mu komfort termiczny bez względu na to, o której godzinie zamierzasz wrócić do domu. 

>> Zobacz też: Jak rozstawić urządzenia Smart Home w małym mieszkaniu?

System Smart Home to niezwykle wygodne rozwiązanie dla wszystkich wygodnickich oraz zatroskanych domatorów. Nie tylko zapewnia bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim bez konieczności przebywania w domu, lecz także daje Ci możliwość kontrolowania wielu urządzeń za pomocą jednego kliknięcia. Te rozwiązania to prawdziwa gratka również dla gadżeciarzy. Spraw sobie zestaw urządzeń smart i zamień swój dom ostoję bezpieczeństwa i komfortu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*