Asystent Google – czym może sterować w domu?

Asystent Google – czym może sterować w domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Interesują Cię nowoczesne technologie? Wprowadź system smart home w swoim domu. To prostsze niż myślisz – pomoże Ci w tym Asystent Google. Jakie ma możliwości? 

Asystent Google – Twój sposób na smart home

Asystent Google towarzyszy nam nieustannie. Jesteśmy do niego tak przyzwyczajeni, że niekiedy nawet zapominamy o jego istnieniu. Jeżeli rozważasz wprowadzenie w swoim domu inteligentnych rozwiązań, być może nawet nie pomyślałeś o roli, jaką może w nich spełnić właśnie Google. Asystent to narzędzie, które umożliwia sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi takimi jak oświetlenie czy przełączniki, a także gniazdka oraz termostaty. Jest to prostsze, niż myślisz. Mówisz np.: „Google, włącz światło w łazience” – i to wszystko! Jeżeli interesuje Cię to rozwiązanie, podpowiadamy, jak zacząć, i co może zrobić dla Ciebie Asystent Google.

Od czego trzeba zacząć?

Asystent głosowy to możliwości, jakich być może się nie spodziewałeś. Korzystanie z niego w systemie smart home to kolejny krok w stronę tego, aby Twoje życie było wygodniejsze! Interesują Cię rozwiązania smart home, ale nie wiesz, od czego zacząć? Być może Asystent Google będzie odpowiedzią na Twoje rozmyślania. Czego potrzebujesz, aby zacząć? Niezbędny będzie telefon lub tablet z systemem Android, włączona funkcja „OK, Google” połączenie z siecią Wi-Fi albo komórkową, a także inteligentne urządzenia działające z Asystentem Google. 

asystent Google
Photo by Smith Collection/Gado/Getty Images

Punkt następny – konfiguracja!

Następnym krokiem będzie oczywiście konfiguracja urządzeń domowych zgodnie z zaleceniami ich producenta. Jak połączyć je z Asystentem Google? To proste! Gdy używasz telefonu lub tabletu, powiedz: „OK Google, otwórz ustawienia Asystenta”. W następnym kroku wybierasz funkcję sterowanie domem, a następnie dodaj urządzenia. Wybierasz typ urządzenia, które masz zamiar połączyć i dalej postępujesz zgodnie z instrukcjami. I gotowe! Pamiętaj również o ustawieniu własnych nazw urządzeń oraz o przypisaniu ich do poszczególnych pomieszczeń w domu. Funkcjonalność Asystenta Google jako urządzenia do sterowania domem ma być przede wszystkim dopasowana do jego mieszkańców.

>> Zobacz też: Amazon Alexa — kto to taki i czym może sterować?

Możliwości Asystenta Google

Bez wątpienia Asystent Google to aktualnie najpopularniejszy asystent głosowy na świecie. Jego możliwości są bardzo duże i wciąż ulegają rozbudowie. Z jego pomocą możesz np. sterować muzyką, wyszukiwać informacje w Internecie czy zamówić bilet do kina. Natomiast z pomocą dodatkowych urządzeń, Asystent Google będzie stanowił idealne urządzenie w systemie smart home. Co ciekawe, niektórzy uznają Asystenta Google za zalążek nowej sztucznej inteligencji.

asystent Google
Photo by John Brecher for The Washington Post via Getty Images

Urządzenia, które obsługują Asystenta Google

Warto wdrożyć takie rozwiązania do swojego domu. Zanim jednak postanowisz spróbować, sprawdź, czy Asystent Google zadziała na Twoim urządzeniu. Ma on określone wymagania techniczne. Telefon lub smartfon z systemem Android powinien mieć: Android 5.0, lub nowszy, aplikację Google 6.13 albo nowszą, usługi Google Play oraz 1,0 GB pamięci na urządzeniu. Już lub w niedalekiej przyszłości Asystenta Google spotkamy także na urządzeniach takich jak smartwatche czy telewizory. Warto dodać, że ilość funkcjonalności Asystenta Google zależy od kraju. W języku polskim zadebiutował w 2019 r. i usługa wciąż jest intensywnie rozwijana. Google uważa go za istotną rewolucję na linii człowiek-urządzenia sieciowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*