Wiosna nadchodzi. Jak przygotować swój dom?

Wiosna nadchodzi. Jak przygotować swój dom?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć dekoracje wigilijne czy walentynkowe znikły już z naszych wnętrz, to wiosna nie zadomowiła się jeszcze w całości w naszych mieszkaniach. Jednak w ciągu najbliższych dni nadejdzie zmiana. Wiosna jest tuż-tuż.

Czas na wielkie wiosenne porządki

W większości gospodarstw domowych nadejście wiosny jest właśnie okresem, w którym odbywają się generalne porządki. Odradza się natura, więc nasz dom również powinien przejść pewnym odrodzeniem.

Temperatura pozostaje dodatnia także nocą i to nawet w górach, w ciągu marca i kwietnia ostatecznie topnieją resztki śniegu. Jeśli w swoim domu nadal trzymacie choinkę (w niektórych domach faktycznie pozostają przez wiele tygodni), to nadszedł właśnie czas, by ją rozebrać. Do szafki należy ułożyć również wszystkie inne dekoracje zimowe i świąteczne.

Wiosna jest idealną porą do mycia okien. W trakcie krótkich dni jesiennych i zimowych raczej nie możemy delektować się światłem dziennym, ale wiosną i latem sytuacja jest na szczęście zupełnie odmienna. Jednak kto chciałby patrzeć na świat przez brudne okna? Wszystko należy umyć i wypolerować.

Oczywiście musimy również obetrzeć kurz z mebli i sprzętu domowego i w końcu nadchodzi pora na odkurzacz, bądź mycie podłogi.

Jeżeli w trakcie porządków odkryjesz wady konstrukcyjne lub zużyte elementy wnętrza, to idealna pora na drobne renowacje.

Dekoracje wiosenne i wielkanocne nalepą do najładniejszych

Wiosna jest świętem życia i właśnie w tej porze roku obchodzimy również Wielkanoc. Właśnie dlatego dekoracje wiosenne należą do najładniejszych. Na pierwszym planie są materiały naturalne i wyraźne kolory.

Wśród dekoracji wielkanocnych i wiosennych nie może zabraknąć tematyki zwierząt i młodego pokolenia – zajączki, jajka i kurczątka czy jagniątka. Oprócz tego w żadnym domu nie może zabraknąć wazonu kwitnących kwiatów – narcyzy, tulipany, hiacynty i inne.

Niektóre dekoracje może każdy sobie przygotować własnoręcznie. Na przykład w doniczce wysiać rzeżuchę, pszenicę czy inne rośliny zielone.

Posiadasz ogród? Prace czekają również tam

Jeśli posiadasz dom z dużym ogrodem, to trzeba się liczyć z wieloma obowiązkami wiosennymi. Jeżeli wiosną zaskoczył cię pierwszy śnieg i nie zdążyłeś pograbić liści, to najwyższa pora, by nadrobić zaległości.

Wiele uwagi trzeba poświęcić trawnikowi. Po zimie musimy go „uczesać”, dzięki czemu usuniemy z murawy resztki obumarłych roślin. Gleba nabierze oddech. A jeśli trawnik wynagrodzisz również nawozem, to w kwietniu możesz spodziewać się cudownego zielonego dywanu.

Na uwagę zasługują również narzędzia – nóż w kosiarce, nożyce i kolejne narzędzia trzeba naostrzyć. Podobnie jak koszenie trawy, również przycinanie drzew i krzaków należy wykonywać tylko i wyłącznie przy użyciu doskonale ostrych ostrzy. Rośliny wtedy szybkiej regenerują i zamykają rany.

Przed nadciągnięciem pierwszych burzy wiosennych należy sprawdzić rynny i kanalizację deszczową. Sprawdź, czy nie są zapchane i brak rozszczelnienia połączeń.

Photo by Karolina Grabowska from Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*