Sterowanie ogrzewaniem podłogowym. Co musisz wiedzieć?

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym. Co musisz wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrzewanie podłogowe to coraz częściej stosowany rodzaj rozprowadzenia instalacji cieplnej w budownictwie. Podstawową jego zaletą jest równomierne rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniach pozwalające uniknąć w odróżnieniu do grzejników stref przegrzania i niedogrzania oraz długie „oddawanie ciepła”.

sterowanie ogrzewaniem podłogowym
Photo by Foundry from Pixabay.com

Jak sterować „podłogówką”?

Przy obecnych możliwościach technologicznych to bajecznie proste. Ogrzewaniem w całym domu możesz sterować już ze swojego smartfona przy pomocy specjalnej aplikacji. Jest to ogromna wygoda zwłaszcza, kiedy zależy Ci na ekonomicznym zarządzaniu ciepłem, gdyż w prosty sposób możesz obniżyć temperaturę w pomieszczeniach, kiedy jesteś poza domem, np. na podstawie obserwacji pogody. Możesz również wyłączając ogrzewanie w trakcie wyjazdu, na dzień przed powrotem nagrzać wnętrza i wracać do ciepłego domu. Warto również pomyśleć o dodatkowych osobnych zawodach/termostatach do każdego pomieszczenia, aby móc w nich dowolnie regulować temperaturę w zależności od potrzeb. 

Ogrzewanie podłogowe to praktyczne rozwiązanie, które warto brać pod uwagę, kiedy planujemy zmianę instalacji lub urządzamy dom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*