Automatyczne otwieranie bram wjazdowych

Automatyczne otwieranie bram wjazdowych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się nad wyborem bramy wjazdowej do swojej posesji? Obok kwestii bezpieczeństwa i estetyki zwróć uwagę na wygodę jej użytkowania. Automatycznie otwierane bramy wjazdowe zapewnią komfort i ułatwią codzienne funkcjonowanie.

Brama wjazdowa jest jednym z reprezentacyjnych elementów ogrodzenia, a tym samym i całej posesji. Jej odpowiedni dobór jest ważny z kilku względów. Dobrze dobrana brama wjazdowa powinna:

  • zapewniać bezpieczeństwo – istotny jest tutaj wybór konstrukcji, która może ochronić posesję przed potencjalnymi włamaniami, 
  • stanowić zwieńczenie ogrodzenia – tworzyć spójną kompozycję z ogrodzeniem oraz budynkiem mieszkalnym,
  • umożliwiać swobodny wjazd i wyjazd z placu – odpowiednia szerokość oraz sposób otwierania i zamykania będą miały tutaj istotne znaczenie.

Właśnie na ostatnim punkcie skupimy się w tym artykule, przedstawiając sposób działania, rodzaje oraz zalety bram z automatycznym otwieraniem, które znacząco ułatwiają ich codzienne użytkowanie.

W jakich bramach wjazdowych zamontujesz automatykę?

Automatykę możemy zamontować zarówno w bramach przesuwnych, jak i w rozwieranych. Rodzaj napędu będzie zależał właśnie od sposobu, w jaki nasza brama się otwiera. Obecnie największą popularnością cieszą się bramy przesuwne, które otwierają się równolegle do ogrodzenia, w prawą lub w lewą stronę. Nie wymagają one długiego i równego podjazdu. Jedynym warunkiem jest zapewnienie kilku metrów wolnej przestrzeni na swobodny ruch skrzydła.

Na rynku znajdziemy także napędy przystosowane do bram rozwieranych – zarówno jedno-, jak i dwuskrzydłowych. To rozwiązanie idealne w przypadku, kiedy front naszej działki nie jest zbyt szeroki. Brama rozwierana z automatyką wymaga nieco dłuższego i równego podjazdu, który umożliwi swobodny ruch jej skrzydeł.

Sterowanie bramami wjazdowymi z automatyką

Istotną kwestią jest sposób sterowania bramami wjazdowymi. Producenci oferują coraz bardziej nowoczesne rozwiązania technologicznie. Obok standardowych opcji sterowania, takich jak domofon zamontowany w budynku mieszkalnym czy pilot umożliwiającym otwieranie i zamykanie bramy bez konieczności wysiadania z pojazdu, teraz możemy wyposażyć się w bardziej zaawansowaną automatykę.

Sterowanie oparte na systemie inteligentnego domu

Dzięki technologii opartej na systemie inteligentnego domu możemy zdalnie sterować nie tylko bramą wjazdową, ale i innymi elementami swojej posesji, takimi jak: furtka, brama garażowa, oświetlenie, rolety czy ogrzewanie.

Co więcej, mamy również możliwość wyposażyć się w system sterowania bramy garażowej, który będzie wysyłać SMSy na telefon właściciela, informując o stanie położenia bramy, próbie siłowego otwarcia czy zaniku i powrocie zasilania sieciowego. 

Sterowanie za pomocą smartfona i GPS

Dostępne są również rodzaje sterowania pozwalające na otwarcie lub zamknięcie bramy za pomocą telefonu komórkowego z dowolnego miejsca na świecie, przy posiadaniu łącza internetowego. Co więcej, system inteligentnego sterowania może działać również w oparciu o GPS, lokalizując, gdzie znajduje się właściciel, otwierać bramę, kiedy będzie zbliżał się do posesji, zamknąć ją po wjeździe na plac, a także odpowiednio wcześnie uruchomić oświetlenie na podjeździe.

Zdjęcie główne: pixabay.com/stevepb

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*