Markizy tarasowe automatyczne. Co warto wiedzieć?

Markizy tarasowe automatyczne. Co warto wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Markiza to idealne rozwiązanie w przypadku nasłonecznionego tarasu czy balkonu. To także świetny pomysł na aranżację miejsca wypoczynku w ogrodzie. Obecnie największą popularnością cieszą się markizy sterowane smartfonem. 

Markizy automatyczne z napędem

Do niedawna, dostępne na rynku markizy były zwijane i rozwijane ręcznie. Obecnie korbkę zastępuje elektryczny napęd, który dodatkowo wyposażony jest w moduł wi-fi. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe i bezpieczne. Markizę możemy rozwinąć za pomocą aplikacji w telefonie nie wstając z leżaka, a także zwinąć za pomocą smartfona, jeśli o tym zapomnieliśmy, wychodząc z domu. W przypadku nagłej zmiany pogody, ulewy lub silnego wiatru, automatyczne sterowanie umożliwi szybką reakcję. Niektóre modele markiz, dodatkowo wyposażone są w promienniki ciepła z lampą halogenową, która pełni rolę ogrzewania. Dzięki temu przebywanie na tarasie w chłodny wieczór będzie nadal przyjemne.

Montaż markizy 

Z reguły markizy można zamontować na kilka sposobów, w zależności od położenia tarasu. Markiza może być przymocowana do ściany lub do spodniej części balkonu, znajdującego się nad tarasem, a także do drewnianej konstrukcji, jeśli taką mamy przy domu. Warto pamiętać, że bez względu na rodzaj montażu, kwestie techniczne należy powierzyć fachowcom. Chociażby dlatego by nie utracić gwarancji.

>> Przeczytaj także: Sterowanie nawadnianiem przez telefon

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*