Alarm do domu sterowany aplikacją. Jak to działa?

Alarm do domu sterowany aplikacją. Jak to działa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy alarmowe obsługiwane zdalnie za pomocą smartfonu to coraz popularniejsze rozwiązanie, na które decydują się właściciele domów i mieszkań. Jak obsługiwać alarm za pomocą telefonu komórkowego?

Jak działa nowoczesny alarm domowy sterowany aplikacją?

Zaawansowane systemy alarmowe, którymi możemy sterować za pomocą aplikacji na smartfona, opierają się na technologii mobilnej. Możemy w sposób zdalny zmieniać ustawienia alarmu i monitorować to, co dzieje się w naszym domu lub mieszkaniu (np. uruchomić automatykę – otworzyć bramę garażową, włączyć oświetlenie, czy sprawdzić temperaturę w pomieszczeniach). Wystarczy tylko sparować dedykowaną aplikację z naszym domowym systemem alarmowym, a następnie zainstalować ją na smartfona, który pełni funkcję manipulatora lub inne urządzenie mobilne. Możemy monitorować budynek nie tylko przez telefon komórkowy, ale również przeglądarkę internetową na laptopie lub tablecie. Wszystkie dane, które przesyłamy, są w indywidualny sposób szyfrowane, nie musimy więc obawiać się o bezpieczeństwo informacji. Konfigurowanie i korzystanie z systemu sterowanego aplikacją mobilną jest naprawdę proste i intuicyjne!

kamera
Photo by mrsiraphol from Freepik.com

Alarm do domu zdalnie sterowany – zalety rozwiązania

Zdalne sterowanie systemem bezpieczeństwa za pomocą aplikacji mobilnej to wygodne i nowoczesne rozwiązanie. Możemy włączyć lub wyłączyć alarm nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu (z dowolnego miejsca na ziemi) lub skonfigurować system zgodnie z naszymi potrzebami. Aplikacja powiadomi nas o wszelkich niepożądanych zdarzeniach w domu, dzięki czemu będziemy mogli błyskawicznie zareagować i zminimalizować potencjalne straty związane np. z pożarem, czy zalaniem wnętrz wodą. Aplikacja do zdalnego zarządzania alarmem pozwala też szybko wezwać pomoc w razie włamania np. pracowników ochrony (za pomocą jednego przycisku możemy powiadomić o zagrożeniu profesjonalną firmę ochroniarską).

Aplikacja pokazuje także, w jakich miejscach zostały zidentyfikowane dane zagrożenia. Warto dodać, że nowoczesne systemy alarmowe są w stanie symulować naszą obecność w domu, aby zdezorientować potencjalnych włamywaczy (np. opuszczając rolety zewnętrzne na noc, czy włączając telewizor/światło o nieregularnych porach).

Bezpieczny i inteligentny dom – ile kosztuje alarm domowy sterowany aplikacją?

Wiele osób zastanawia się, czy alarm domowy sterowany aplikacją to spory wydatek? Wszystko zależy od zaawansowania systemu przeciwłamaniowego – może być wyposażony w szereg urządzeń takich jak:

  • czujniki ruchu, 
  • czujniki otwarcia drzwi i okien, 
  • czujniki dymu,
  • czujniki gazu, 
  • czujniki zalania. 

>> Zobacz też: Bezprzewodowe i inteligentne systemy alarmowe

Każda dodatkowa funkcjonalność podbija cenę alarmu domowego opartego na bezprzewodowej komunikacji. Minimalny koszt tego rodzaju systemu alarmowego to 3000 – 4000 złotych. Warto wybrać system z uniwersalną aplikacją, która pracuje na systemach Android oraz iOS.

Warto wspomnieć, że systemy alarmowe do zdalnego zarządzania mogą być zastosowane nie tylko w miejscach prywatnych, ale też w biurach, firmach, hurtowniach czy obiektach użyteczności publicznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*