Sterowanie klimatyzacją przez Wi-Fi

Sterowanie klimatyzacją przez Wi-Fi
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjemne chłodzenie, grzanie i właściwie skierowany nawiew powietrza – sterowanie tymi parametrami można wykonywać ręcznie, pilotem, jednak dużo lepiej sprawdza się zdalne sterowanie przez Wi-Fi. Dowiedz się, co możesz dzięki temu zyskać. 

Dlaczego warto montować klimatyzację w domu?

W upalne dni klimatyzacja przynosi przyjemne ochłodzenie. Jej działanie jest bardzo proste – pobiera powietrze z otoczenia i obniża jego temperaturę za pomocą czynnika schładzającego oraz specjalnych mechanizmów. Powietrze przechodzi dodatkowo przez filtr.

Klimatyzację można spotkać w centrach handlowych, mniejszych sklepach, restauracjach czy urzędach. Coraz więcej osób decyduje się również na zamontowanie jej w swoim domu czy mieszkaniu, szczególnie gdy znajduje się na poddaszu lub jest wystawione na wielogodzinne działanie promieni słonecznych, przez co mocno się nagrzewa.

Niewątpliwą zaletą korzystania z tego urządzenia jest zapewnienie komfortu termicznego, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, wypoczynku oraz pracy, tym bardziej że wiele osób wykonuje swoją pracę zdalnie i potrzebuje do tego odpowiednich warunków. Upały są też niebezpieczne dla osób zmagającymi się z problemami kardiologicznymi czy oddechowymi.

Oczywiście klimatyzacja to nie tylko chłodzenie, ale i grzanie. Z funkcji tej warto skorzystać w sezonie przejściowym, gdy nie mamy jeszcze włączonego stałego ogrzewania, ale przyda się podniesienie temperatury na przykład po wieczornej kąpieli. Warto też mieć świadomość, że dzięki filtrom powietrze, które wypuszcza klimatyzacja, jest oczyszczone i jonizowane – zabija szkodliwe drobnoustroje i wirusy. To także doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających na wysokich piętrach, które z różnych powodów obawiają się otwierać szeroko okna.

kobieta na sofie włącza klimatyzację
Photo by goffkein from Freepik.com

Sterowanie klimatyzacją przez Wi-Fi – na czym to polega?

Atuty klimatyzacji mówią same za siebie, jednak warto mieć świadomość, że klimatyzacja nie zawsze nam służy. Problemem jest przede wszystkim zmienność temperatur, gdy przechodzimy do pomieszczeń nieklimatyzowanych. Należy zatem rozsądnie dostosowywać temperaturę i zmieniać ją w zależności od aktualnych potrzeb. Kłopot może też stanowić regulacja nadmuchu. W żadnym razie nie powinien być skierowany bezpośrednio na domowników ani też być zbyt intensywny.

Wszystkie te parametry możemy ustawiać ręcznie, jednak jest rozwiązanie, którego popularność z roku na rok staje się coraz wyższa. Mowa o zdalnym sterowaniu klimatyzacją przez Wi-Fi. Dzięki odpowiedniej aplikacji ustawiamy wszystko z poziomu smartfona bądź tabletu – zarówno przebywając w domu, jak i będąc daleko poza nim. Wbudowany w urządzenie moduł Wi-Fi współpracuje z aplikacjami na Android, iOS, czyli system operacyjny Apple.

Jakimi funkcjami można sterować zdalnie?

Sterowanie klimatyzacją przez Wi-Fi różni się w zależności od modelu. Możemy włączyć i wyłączyć urządzenie, ustawiać wybraną temperaturę oraz prędkość nawiewu i jego kierunek (poprzez zmianę stopnia nachylenia żaluzji), a także tryb pracy (automatyczny, chłodzenie, grzanie, osuszanie, wentylację i tym podobne). Czasem jest opcja sterowania więcej niż jednym urządzeniem.

Aplikacja będzie pomocna również w innych kwestiach – powiadomi o ewentualnych błędach i usterkach, a nawet o średnim zużyciu energii elektrycznej przez klimatyzator, co ma wpływ na wysokość rachunków za prąd.

>> Zobacz też: Jak nawilżyć powietrze w domu?

Zdalne sterowanie tym systemem jest bardzo wygodne i intuicyjne, idealne dla osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania i technologie. Dzięki niemu możemy ochłodzić mieszkanie przed powrotem do domu i jednocześnie monitorować pracę klimatyzatora – czy przypadkiem nie zapomnieliśmy wyłączyć go przed wyjściem. Sterowanie klimatyzacją przez Wi-Fi to jedno z rozwiązań, dzięki któremu tworzymy inteligentny dom dostosowany do naszego stylu życia i upodobań. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*