Zmywarka typu smart. Jak działa?

Zmywarka typu smart. Jak działa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Inteligentny dom to miejsce dostosowane do Twojego trybu życia. Możesz wprowadzić nowoczesne rozwiązania w każde pomieszczenie, nawet do kuchni, która – jak wiadomo – stanowi przecież serce domu. Wystarczy zmywarka typu smart! 

Każda zmywarka stanowi ogromną oszczędność wody, pieniędzy i czasu. Jednak zmywarki typu smart dostosowują się do Twoich potrzeb, dzięki czemu zarówno gotowanie, jak i sprzątanie staje się dużo przyjemniejsze. Chociaż systemy inteligentnych domów z roku na rok są dopracowywane, to na rynku możemy znaleźć jedynie kilka zmywarek typu smart. Czym się wyróżniają? 

otwarta zmywarka
Photo by vistudio2019 from Freepik.com

Patelnie czy kieliszki? 

Wiadomo, że podstawą każdej zdrowej relacji jest otwarta komunikacja. Teraz możesz mieć taką ze swoją zmywarką! Inteligentne zmywarki, tak jak inne elementy smart house, łączą się z aplikacją w Twoim telefonie i nieustannie przekazują Ci informacje na temat pracy, a także pozwalają na zarządzanie działaniami zdalnie, nawet poza domem. 

Jedną z niewątpliwych zalet inteligentnych zmywarek jest umiejętność dobierania programu do rodzaju mytych naczyń. Niestety obecna technologia jeszcze nie pozwala na tak zaawansowane czujniki, aby zmywarka samodzielnie rozpoznawała, czy do środka wkładane są patelnie czy szklanki, jednak przed jej uruchomieniem można wprowadzić te dane do aplikacji. Dzięki temu smart zmywarka sama dobierze najlepszy program – albo taki, który skutecznie pozbędzie się tłuszczu, albo delikatny z efektem nabłyszczania. 

włączanie zmywarki
Photo by camelcase from Freepik.com

Uruchom jednym kliknięciem

Wszystkie elementy smart domu – takie jak klimatyzacja, rolety czy światła – mogą zostać uruchomione jednym kliknięciem. Również inteligentna zmywarka. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że nawet jeśli zapomnisz włączyć zmywarkę przed wyjściem do pracy, możesz to zrobić w drodze do biura, a umyte naczynia będą czekać na Ciebie po powrocie do domu.  

W aplikacji można również zaplanować mycie, które skończy się o określonej godzinie – np. o 9 rano programujesz inteligentną zmywarkę tak, aby skończyła program o godzinie 16. Nie musisz więcej ustawiać przypomnienia lub myć naczynia ręcznie, ponieważ zapomniałeś włączyć zmywarkę. 

Sprytne AGD dla każdego – a najbardziej dla Ciebie

Inteligentna zmywarka ma również inne ułatwienia, które pomogą jej dopasować się do Twojego trybu życia. Jedną z bardzo przydatnych opcji jest kalkulowanie ilości detergentów i sygnalizowanie poprzez powiadomienia w aplikacji, kiedy konieczne będzie ich uzupełnienie. Wystarczy, że po kupieniu nowej paczki tabletek do zmywarki wpiszesz ich ilość w aplikacji, a za każdym myciem będzie ona odświeżać dane, odliczając zużyte egzemplarze. 

Jedną z opcji, która coraz częściej pojawia się w nowoczesnych zmywarkach – i jest niesłusznie niedoceniana – jest automatyczne otwieranie klapy po zakończonym myciu. Nie musisz więcej martwić się o nieprzyjemny zapach i osiadającą na naczyniach wilgoć. Nie musisz więcej wstawać w nocy, aby otworzyć drzwi do zmywarki – ta inteligentna zrobi to za Ciebie! 

Działa wtedy, gdy tego chcesz i jak chcesz

To Ty decydujesz, kiedy zmywarka ma zostać uruchomiona. Co więcej, możesz dowolnie manewrować wszelkimi jej opcjami, takimi jak powiadomienia o zakończonym cyklu. Jeśli nie chcesz, by w nocy budziło Cię uciążliwe wycie, możesz przyciszyć dźwięki zmywarki lub przekierować powiadomienia do aplikacji. W przypadku zaawansowanych połączeń systemowych w inteligentnym domu zmywarka może dawać sygnał np. poprzez włączenie Twojej ulubionej piosenki, trzykrotne mignięcie światłami w kuchni lub innym gestem, który uznasz za odpowiedni. 

>> Przeczytaj także: ZEN podczas prania – cicha pralka

Smart domy zazwyczaj posiadają także możliwość ustawienia konkretnych akcji. Np. akcja “wyjście z domu” zamyka rolety, wyłącza światło i wyłącza wszelkie włączone sprzęty AGD (np. żelazko). Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy ustawianiem programu zmywarki i zdalnym włączeniem jej, dopasuj ją do jednej z akcji, np. “powrót do domu”. Dzięki temu już nigdy więcej nie będziesz musiał martwić się brudnymi naczyniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*