PozostałeSmart dom

Pralki smart – jak to działa?

smart pralki
Photo by Sean Gallup/Getty Images

Pralka to nieodzowny element każdej łazienki. Nikt nie wyobraża sobie życia bez czystych ubrań. I chociaż pranie wydaje się rutynową czynnością, dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji – może stać się prawdziwą rewolucją.

Pralka ze sztuczną inteligencją 

Wiele marek specjalizujących się w branży technologicznej wypuściło w ostatnich latach na rynek modele pralek zawierających w sobie oprogramowanie sztucznej inteligencji. Rewolucjonistami są oczywiście Samsung oraz LG. To, co charakteryzuje pralki obu firm, to pełna automatyzacja i szereg dostępnych funkcji, które pozwalają zapomnieć o czytaniu instrukcji obsługi. 

>> Zobacz też: Smart Home. Przegląd nowoczesnych gadżetów do domu

Nie trzeba też zastanawiać się, jaki program prania i wirowania wybrać czy jaką optymalną ilość detergentu wlać do bębna pralki – wszystko jest w pełni intuicyjne. Pralka automatycznie i z precyzją w optymalnym czasie dozuje płyn do prania oraz zmiękczacz do tkanin, dodatkowo uwzględniając odpowiednio wielkości i rodzaj wsadu. 

Co ciekawe, firmy, wykorzystując w swoich pralkach technologię głębokiego uczenia, pozwalają pralkom porównywać zebrane informacje z około 20 tysiącami punktów danych. Właśnie na tej podstawie urządzenie dobiera automatycznie optymalne ustawienia programu prania. To pozwala nie tylko uzyskać najwyższą skuteczność usuwania zabrudzeń, ale też zmniejszyć uszkodzenia tkanin nawet o 15 procent. Dodatkowo to, co wyróżnia pralki ze sztuczną inteligencją, to wyróżniający się, nieco kosmiczny design, podkreślający innowacyjność urządzeń. 

Anna Jakubczak
Dziennikarka, copywriterka, pisarka, dla której słowo jest jak szeroki horyzont znaczeń i inspiracji. Uwielbia przy aromatycznej kawie i dobrej muzyce płynąć po akapitach, nie tylko zredagowanych artykułów. Miłośniczka natury, dlatego najlepiej pracuje w ogrodzie lub na parkowym trawniku, zabierając ulubione przekąski i kocyk w słoneczny dzień.
    Inteligentny dom – czyli jaki?
    Poprzedni artykuł
    Odnawialne źródła energii, czyli czym jest energia pierwotna?
    Następny artykuł

    Może Ci się spodobać

    Komentarze

    Zostaw komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Więcej w Pozostałe