Modne płytki w 2022 – 4 propozycje

Modne płytki w 2022 – 4 propozycje
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę planując urządzanie lub remont łazienki bądź kuchni, jest wybór odpowiednich płytek. Nie tylko są one tłem dla innych elementów wyposażenia; ich kolorystyka oraz wzór nadają wnętrzu określony charakter, stanowiąc podstawowy element wystroju. Jakie propozycje możemy znaleźć wśród modnych płytek do łazienki i kuchni w 2022 roku?

Modne kolory płytek do łazienki

Modne w 2022 roku płytki prezentują niezwykle szeroką gamę kolorów. W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o pastelach. Choć obecne są w najmodniejszych aranżacjach już od kilku lat, tym roku trend ten uległ wzmocnieniu. Kolorem roku 2022 ogłoszonym przez Instytut Pantone jest bowiem tzw. Veri Peri – delikatny, nieco lawendowy fiolet.

Jednocześnie nie słabnie popularność kolorów ziemi i roślin – terakoty, cynamonu oraz złamanych zieleni przypominających oliwki lub liście eukaliptusa. Nieco przygaszone, ale zarazem wyraziste odcienie we wnętrzu pozwalają stworzyć spokojną, przyjemną atmosferę, co doskonale wpisuje się w trendy, zgodnie z którymi najmodniejsze aranżacje budzą skojarzenia z naturą i bezpieczeństwem.

Wśród modnych płytek nie mogło zabraknąć propozycji w najsubtelniejszych spośród jasnych odcieni – łagodnych bieli, kojących szarości oraz delikatnych beżów. W obecnym sezonie łączy się je zarówno z bardziej wyrazistymi kolorami ziemi, jak i głębokimi, nasyconymi barwami.

Te ostatnie stanowią jeden z najgłośniejszych trendów wnętrzarskich tego roku. Modne płytki do łazienki czy kuchni mogą zachwycać szmaragdową zielenią, głębokim granatem, a nawet szlachetną czernią.

Vintage i złoto

Jednym z najmocniejszych trendów w dziedzinie urządzania wnętrz stał się tzw. eklektyczny vintage. Czerpie on wprost z estetyki drugiej połowy XX wieku – począwszy od klasycznego wzornictwa lat pięćdziesiątych, po krzykliwe, balansujące na granicy kiczu motywy z lat osiemdziesiątych. Nie ma tu miejsca na subtelną elegancję – odważne łączenie wzorów, mocnych kolorów, pozornie niepasujących do siebie elementów i rozbuchany maksymalizm.

Połączenie tej estetyki z ponadczasowym stylem glamour zaowocowało powstaniem modnych płytek łazienkowych, w których wzory retro dosłownie ociekają złotem. Złote, modne kafelki do łazienki? Jak najbardziej! Błyszcząca, złota podłoga? Świetnie!

Osobom, którym podoba się kolor złota, ale które nie chcą się zdecydować na tak śmiały wystrój wnętrza, z pewnością przypadną do gustu płytki ścienne w jednolitym, jasnym lub ciemnym kolorze, pokryte delikatnymi, złotymi wzorami.

Drewno – modne płytki do łazienki i kuchni

Charakterystyczna dla początków pandemii tęsknota za dziką przyrodą, powrót do natury oraz trend urban jungle – wszystko to sprawia, że od pewnego czasu w rozmaitych wnętrzach bardzo często można spotkać motywy roślinne i naturalne materiały. Wśród nich niewątpliwie króluje drewno.

Tam, gdzie trudno byłoby zastosować naturalny materiał, można umieścić jego imitację. Modne kafelki do kuchni na podłogę, płytki ścienne do łazienki – wszędzie można znaleźć wzory naśladujące różne gatunki drewna. W zależności od stylu mogą one stanowić motyw przewodni we wnętrzu, lub pełnić funkcję subtelnego dodatku, który może np. przełamywać surowość stylu industrialnego.

Powrót marmuru

To, że marmur powoli wraca do łask, można zauważyć już od kilku sezonów. Obecnie jednak coraz częściej pojawia się nie tylko w łazienkach. Imitujące naturalny kamień modne płytki podłogowe pokryte charakterystycznymi żyłkami można znaleźć już niemal w każdym pomieszczeniu. Ciekawą propozycją są płytki ścienne do kuchni – szczególnie że najmodniejszy obecnie marmur to nie ten klasyczny, jasny, ale ten, w którym dominuje elegancka, głęboka czerń z białawymi akcentami.

Modne płytki na podłogę i ścianę zachwycają w tym sezonie wyrazistymi wzorami, intensywnymi kolorami oraz wyjątkowymi możliwościami aranżacji. Niestety, w dobie szybkiego wzrostu cen materiałów wykończeniowych sprawiają, że wiele osób rezygnuje z planów remontowych. Można jednak przeprowadzić remont nawet w obecnych realiach, utrzymując, a nawet obniżając zakładany budżet.

W przypadku płytek jest to możliwe dzięki zakupieniu ich w sieci sklepów z materiałami wykończeniowymi wraz z usługą montażu. W ten sposób nie tylko zyskuje się gwarancję jakości wykonanych prac, ale też w niektórych przypadkach wydłużoną gwarancję na produkt. Zakup materiałów w ramach tzw. usługi remontowo-budowlanej pozwala na obniżenie stawki VAT nawet o 12%! Biorąc pod uwagę, że wg danych marki Komfort materiały wykończeniowe podrożały w ciągu ostatniego roku o kilkanaście procent, pozwala to niemal całkowicie zamortyzować wzrost cen, a w rezultacie – cieszyć się modnymi płytkami w doskonałej cenie.

autor zdjęć: ErFishOn

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*