Pralki smart – jak to działa?

Pralki smart – jak to działa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pralka to nieodzowny element każdej łazienki. Nikt nie wyobraża sobie życia bez czystych ubrań. I chociaż pranie wydaje się rutynową czynnością, dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji – może stać się prawdziwą rewolucją.

Pralka ze sztuczną inteligencją 

Wiele marek specjalizujących się w branży technologicznej wypuściło w ostatnich latach na rynek modele pralek zawierających w sobie oprogramowanie sztucznej inteligencji. Rewolucjonistami są oczywiście Samsung oraz LG. To, co charakteryzuje pralki obu firm, to pełna automatyzacja i szereg dostępnych funkcji, które pozwalają zapomnieć o czytaniu instrukcji obsługi. 

>> Zobacz też: Smart Home. Przegląd nowoczesnych gadżetów do domu

Nie trzeba też zastanawiać się, jaki program prania i wirowania wybrać czy jaką optymalną ilość detergentu wlać do bębna pralki – wszystko jest w pełni intuicyjne. Pralka automatycznie i z precyzją w optymalnym czasie dozuje płyn do prania oraz zmiękczacz do tkanin, dodatkowo uwzględniając odpowiednio wielkości i rodzaj wsadu. 

Co ciekawe, firmy, wykorzystując w swoich pralkach technologię głębokiego uczenia, pozwalają pralkom porównywać zebrane informacje z około 20 tysiącami punktów danych. Właśnie na tej podstawie urządzenie dobiera automatycznie optymalne ustawienia programu prania. To pozwala nie tylko uzyskać najwyższą skuteczność usuwania zabrudzeń, ale też zmniejszyć uszkodzenia tkanin nawet o 15 procent. Dodatkowo to, co wyróżnia pralki ze sztuczną inteligencją, to wyróżniający się, nieco kosmiczny design, podkreślający innowacyjność urządzeń. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*