Doniczka Veritable Smart. Ogród, który żyje własnym życiem

Doniczka Veritable Smart. Ogród, który żyje własnym życiem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Kto nie lubi dań posypanych świeżymi ziołami lub surówki z własnymi pomidorkami koktajlowymi? Masz ochotę na odświeżające i relaksujące mojito po pracy, ale nigdzie nie możesz znaleźć dobrej jakościowo mięty?

Bez wątpienia wielokrotnie słyszałeś, że rozwiązaniem tego problemu jest wyhodowanie własnych ziół czy warzyw. Nie potrzebujesz do tego nawet ogrodu. Wystarczy balkon czy dobrze naświetlony parapet. Takie podejście sprawia, że porażki w uprawianiu własnego ogródka wydają się czymś, co nie powinno się zdarzyć. A przecież nie każdy musi mieć rękę do roślin! Co więcej, niektórzy zwyczajnie nie mają czasu i możliwości, żeby odpowiednio zadbać o rośliny, które – szczególnie w okresie wzrostu – wymagają dużo uwagi. Odpowiedzią na Twoje problemy będzie doniczka Veritable Smart. 

Inteligentna doniczka

Żyjemy w czasach, w których zwrot „inteligentny dom” nareszcie przestał kojarzyć się źle. Inteligentny dom ma ułatwiać codzienne życie. Przyzwyczailiśmy się do tego, że nie jest to po prostu niepotrzebny gadżet, a faktyczna pomoc w wypełnianiu domowych obowiązków, na które często nie mamy sił lub czasu. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z pewnych rzeczy.

Odpowiedzią na tego rodzaju dylematy jest inteligentna doniczka. Nie bez powodu mowa o ogrodzie, który żyje własnym życiem. Dlaczego? Gdy już zamontujesz wkłady w doniczce, możesz spokojnie zająć się swoimi sprawami i czekać, aż urośnie to, co zasiałeś. Nie musisz przejmować się podlewaniem, nawożeniem, ani nawet tym, czy kiełkujące roślinki mają wystarczającą ilość światła! Doniczka zapewnia to wszystko, łącznie ze światłem LED, które doskonale zastępuje to naturalne. Czy wiedziałeś, że prawdziwi fani roślin zielonych często montują w swoich mieszkaniach specjalne oświetlenie LED, dzięki któremu rośliny lepiej się rozwijają? Veritable Smart oferuje Ci możliwość cieszenia się zbieraniem ziół, warzyw i kwiatów jadalnych przy minimum własnego wysiłku.

Magia wzrostu

Doniczka Veritable Smart to nie wszystko. Aby wyhodować warzywa czy zioła, potrzebujesz również wkładów nasiennych Lingot. W doniczce znajdują się specjalne otwory, w których należy je umieścić i… Czekać na rezultat. Nic więcej nie musisz robić, bowiem wkłady zawierają w sobie nie tylko nasiona oraz odpowiednio dobrane i zoptymalizowane podłoże (pod względem pH gleby, wilgotności czy napowietrzenia korzeni oraz głębokości umiejscowienia nasion), ale także składniki odżywcze, dzięki którym w doniczce Veritable Smart rośliny wzrastają regularnie. 

Regularne plony

Dlaczego doniczka Veritable Smart zyskała na popularności? Przede wszystkim dlatego, że jeden wkład oznacza stały dostęp do świeżych roślin nawet do sześciu miesięcy! Od czasu umieszczenia wkładu w doniczce do momentu, gdy warzywa czy zioła będą gotowe do spożycia, musi minąć około czterech tygodni. Same wkłady zaś można przechowywać aż do roku, przy czym warto wspomnieć, że nie psują się one po tym terminie – jedynie spada siła kiełkowania, co oznacza, że młodym pędom o wiele trudniej będzie przebić się przez warstwę podłoża i mogą okazać się słabsze. A co właściwie możesz zasiać w swojej inteligentnej doniczce? Jako pakiet startowy dostajesz cztery zioła – pietruszkę, bazylię, tymianek i szczypiorek, dzięki którym uatrakcyjnisz smak większości swoich dań. Dodatkowo możesz zakupić wkłady nie tylko z innymi ziołami, ale też warzywami liściowymi, kwiatami jadalnymi, miniwarzywami czy krzewinkami owocowymi.

Najwyższa jakość oświetlenia

Co takiego jest w oświetleniu doniczki Veritable Smart, że działa równie dobrze, co światło słoneczne? Nie chodzi tylko o same żarówki LED, ale przede wszystkim o to, jak ich światło jest wykorzystywane. Inteligentna doniczka potrafi dostosować intensywność oświetlenia na podstawie ilości światła dziennego, które jest dostępne wokół urządzenia. Dzięki tej idealnej równowadze roślina otrzymuje dokładnie tyle światła, ile potrzebuje do wzrostu. Równie ważne jest to, że doniczka dokładnie wyznacza długość fal światła, potrzebnych do odpowiedniego wzrostu. Jednak… Co z cyklem dnia i nocy? Po szesnastu godzinach pracy doniczka sama się wyłącza, pozwalając roślinie przejść w stan wegetatywny na następne osiem godzin. Z racji tego, że Veritable Smart sama ustala, ile światła jest potrzebne roślinom, ustaw doniczkę tam, gdzie będzie Ci wygodnie. Nie zajmuj parapetu, jeśli wolisz mieć ją na kuchennym blacie! W żaden sposób nie wpłynie to na jakość plonów.

Autonomiczne podlewanie

Jedną z podstawowych rzeczy, których wszystkie żywe organizmy potrzebują do przetrwania, jest woda. Doniczka Veritable Smart nie stworzy jej sama – jednak samodzielnie zadba o odpowiednie podlewanie roślin. Do Ciebie należy jedynie uzupełnianie zbiornika raz na dwa lub trzy tygodnie. Nie musisz zapisywać sobie daty w kalendarzu. Nie dość, że cały czas można sprawdzać stan wody, to kiedy nadejdzie czas jej uzupełnienia, doniczka poinformuje Cię o tym miganiem lamp.

Zdj. główne: Brendan Harding/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*