PozostałeSmart dom

Black House w Gliwicach – Inteligentny dom przyszłości

sterowanie domem przez tablet
Photo by dragonimages from Freepik.com

Sztuczna inteligencja ma coraz większe zastosowanie w naszym codziennym życiu. Mamy inteligentne pralki, kuchenki, lodówki, większość czasu każdego dnia spędzamy przy użyciu smartfonów z funkcjonalnymi aplikacjami. 

Czas o krok dalej – inteligentne domy przyszłości. W Gliwicach pojawił się Black House – prawdziwa innowacja na rynku deweloperskim. 

>> Zobacz też: Co to jest dom inteligentny?

Black House – dom przyszłości

Black House jest niezwykłym budynkiem mieszkalnym. To wypełniony po brzegi najnowszymi technologiami dom rodem z popularnych filmów z gatunku science fiction. Wszelkie rozwiązania zastosowane w Black House są testowane, by sprawdzić, czy będą efektyczne w przyszłości.

Jako przykład można wskazać choćby Inteligentne kamery skanujące otoczenie wokół domu i reagujące na potencjalne zagrożenie. Systemy skanujące tęczówkę zamiast kluczy? W Black House to możliwe. Do tego czujniki wewnątrz pomieszczenia sprawdzają stan powietrza i same decydują o otwarciu bądź zamknięciu okien – dla domu przyszłości nie ma rzeczy niemożliwych. 

Jako ciekawostkę należy dodać, że szwedzka firma badawcza Berg Insight sugeruje, że do 2022 roku, czyli w najbliższej przyszłości, już 63 miliony domów będzie można zakwalifikować jako “inteligentne”. A w ciągu 10 lat nasza rzeczywistość całkowicie skupi się wokół inteligentnych rozwiązań. Technologia zastosowana w Black House oraz jego nowoczesny design będzie spełnieniem marzeń niejednego fana nowoczesnych technologii i rewolucyjnym rozwiązaniem przyszłości. 

Anna Jakubczak
Dziennikarka, copywriterka, pisarka, dla której słowo jest jak szeroki horyzont znaczeń i inspiracji. Uwielbia przy aromatycznej kawie i dobrej muzyce płynąć po akapitach, nie tylko zredagowanych artykułów. Miłośniczka natury, dlatego najlepiej pracuje w ogrodzie lub na parkowym trawniku, zabierając ulubione przekąski i kocyk w słoneczny dzień.
  Projekty domów energooszczędnych i pasywnych
  Poprzedni artykuł
  Markizy tarasowe automatyczne. Co warto wiedzieć?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Pozostałe