PozostałeSmart dom

Black House w Gliwicach – Inteligentny dom przyszłości

sterowanie domem przez tablet
Photo by dragonimages from Freepik.com

Sztuczna inteligencja ma coraz większe zastosowanie w naszym codziennym życiu. Mamy inteligentne pralki, kuchenki, lodówki, większość czasu każdego dnia spędzamy przy użyciu smartfonów z funkcjonalnymi aplikacjami. 

Czas o krok dalej – inteligentne domy przyszłości. W Gliwicach pojawił się Black House – prawdziwa innowacja na rynku deweloperskim. 

>> Zobacz też: Co to jest dom inteligentny?

Black House – dom przyszłości

Black House jest niezwykłym budynkiem mieszkalnym. To wypełniony po brzegi najnowszymi technologiami dom rodem z popularnych filmów z gatunku science fiction. Wszelkie rozwiązania zastosowane w Black House są testowane, by sprawdzić, czy będą efektyczne w przyszłości.

Jako przykład można wskazać choćby Inteligentne kamery skanujące otoczenie wokół domu i reagujące na potencjalne zagrożenie. Systemy skanujące tęczówkę zamiast kluczy? W Black House to możliwe. Do tego czujniki wewnątrz pomieszczenia sprawdzają stan powietrza i same decydują o otwarciu bądź zamknięciu okien – dla domu przyszłości nie ma rzeczy niemożliwych. 

Jako ciekawostkę należy dodać, że szwedzka firma badawcza Berg Insight sugeruje, że do 2022 roku, czyli w najbliższej przyszłości, już 63 miliony domów będzie można zakwalifikować jako “inteligentne”. A w ciągu 10 lat nasza rzeczywistość całkowicie skupi się wokół inteligentnych rozwiązań. Technologia zastosowana w Black House oraz jego nowoczesny design będzie spełnieniem marzeń niejednego fana nowoczesnych technologii i rewolucyjnym rozwiązaniem przyszłości. 

Anna Jakubczak
Dziennikarka, copywriterka, pisarka, dla której słowo jest jak szeroki horyzont znaczeń i inspiracji. Uwielbia przy aromatycznej kawie i dobrej muzyce płynąć po akapitach, nie tylko zredagowanych artykułów. Miłośniczka natury, dlatego najlepiej pracuje w ogrodzie lub na parkowym trawniku, zabierając ulubione przekąski i kocyk w słoneczny dzień.
  Projekty domów energooszczędnych i pasywnych
  Poprzedni artykuł
  Markizy tarasowe automatyczne. Co warto wiedzieć?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Pozostałe