O co pytać przy kredycie hipotecznym?

O co pytać przy kredycie hipotecznym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego może być dla wielu osób szansą na poprawienie swojej jakości życia, a dla młodych bardzo często opcją usamodzielnienia się. Warto poznać kilka podstawowych pytań, które w znacznym stopniu zweryfikują wiarygodność danej instytucji oraz pozwolą zaplanować dostępny budżet.

Jakie pytania powinno się zadać doradcy kredytowemu?

Zadawanie kluczowych pytań może w znacznym stopniu zaznajomić potencjalnego kredytobiorcę z samym kredytem hipotecznym. Wydaje się, że tak naprawdę pytać pracownika banku lub doradcę można o wszystko, jednak to dzięki kilku starannie dobranym pytaniom klient będzie w stanie dowiedzieć się więcej na dany temat. 

Wysokość wkładu własnego

Pierwsze pytanie może dotyczyć wysokości wkładu własnego. Jest to pewna forma dopłaty potrzebna do uruchomienia samego kredytu. Udział może być różny, od 10 do nawet 30%. W przypadku nowych domów, w ramach wkładu własnego można zestawić pod hipotekę samą działkę, na której będzie stawiana w przyszłości dana nieruchomość. 

Oprocentowanie

Kolejne pytanie może dotyczyć samego oprocentowania oraz jego granic. Oprocentowanie potrafi być bardzo męczące. W zależności od wybranego banku może być ono stosunkowo niskie, dzięki czemu kredytobiorca w miarę sprawnie poradzi sobie z kredytem lub wysokie, co może dodać kolejny problem. W kwestii granic mogą one znacząco zwiększyć całą ratę. 

Wcześniejsza spłata kredytu

Następnie warto spytać o możliwość spłacenia kredytu wcześniej. Dziś istnieje wiele opcji szybkiego zarobienia gotówki. Bardzo duża liczba Polaków planuje wyjazdy za granicę w celach zarobkowych. Dzięki takim i innym rozwiązaniom istnieje szansa spłaty zaległości znacznie szybciej. W momencie podjęcia kredytu hipotetycznego na okres 30 lat istnieje szansa, że może on przejść na bliskich. W tym celu lepiej dopytać się o szczegóły danego pracownika banku.

Dodatkowe koszty kredytu

Następne pytanie powinno dotyczyć dodatkowych kosztów kredytu. Często jest tak, że za pobranie kredytu płaci się dodatkowe sumy za rzeczy poboczne, o których na początku się nie wspomina. Zapłata dodatkowa może wynikać nawet z powodu sporządzenia samej umowy. Samo ubezpieczenie wymagane do wzięcia kredytu może już sporo kosztować, o ile kredytobiorca dobrał stosowne rozszerzenia. Warto w tym miejscu pamiętać o tym, że pomimo spisanej cesji bank może ustąpić w kwestii pobrania odszkodowania w wyniku wystąpienia drobnych szkód. Tak samo pewna kwota możliwa jest do zwrotu dla lokatora w wyniku wykupionych rozszerzeń. Te mogą być różne. Od tych, które pozwalają na ochronę zwierząt domowych, po sprzęt multimedialny. Warto tutaj zaznaczyć, że każde towarzystwo posiada inną listę akceptowanych rodzajów zwierząt oraz ich gatunków. W kwestii sprzętu multimedialnego ważną sprawą będzie dokładne poznanie definicji takich urządzeń. Jest to bowiem sprzęt, który pozwala na przesył informacji. Wliczane są do nich wszelkiego rodzaju telewizory, smartfony, czy konsole do gier.

W celu poznania większej ilości pytań oraz ich dokładniejszego omówienia warto się zaznajomić z artykułem Kredyt hipoteczny o co pytać?

Gdzie można znaleźć najlepsze oferty kredytów hipotecznych?

Aby znaleźć najlepsze oferty na rynku, warto poszukać stosownych porównywarek. Co ciekawe istnieją takie strony, które nie tylko wskażą korzystne oferty, ale również zawierają w sobie różne porady i wskazówki, jak zacząć swoją przygodę z kredytem. To wszystko jest możliwe do znalezienia na stronie http://kredyt-na-nieruchomosc.pl/ Warto również wspomnieć, że oferty tam dostępne pochodzą jedynie z pewnej ręki, a całość jest całkowicie bezpieczna.

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*