Trendy w oświetlaniu wnętrz – co przynosi rok 2023?

Trendy w oświetlaniu wnętrz – co przynosi rok 2023?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dzięki oświetleniu możemy swobodnie korzystać z domowych wnętrz, nawet w porze wieczornej czy nocnej. Uzyskujemy atmosferę, która sprzyja relaksowi, spotkaniom z bliskimi, wspólnemu spożywaniu posiłków, a także oddawaniu się rozrywce. Za pomocą światła podkreślamy określone miejsca we wnętrzach bądź poprawiamy proporcje pomieszczeń. 

Lampy to zatem bardzo ważny element każdego mieszkania czy domu. Co znajdziemy w tegorocznych trendach oświetleniowych? Na co warto postawić, aby oświetlenie zachowało funkcjonalność i było modne?

Lampa w kolorze ściany? Czemu nie!

Dotychczas w trendach oświetleniowych skupiano się na kontrastach. Lampy miały być w innych kolorach niż większość elementów wyposażenia, aby zachować równowagę. Kontrasty wciąż są mile widziane i stanowią sposób na uzyskanie harmonijnego wnętrza, jednak w trendach 2023 znalazła się bardzo ciekawa propozycja. 

Dziś zamiast stawiać na kontrast, wybierzmy lampy o kloszach, których kolorystyka jest nie zbliżona, lecz identyczna jak odcienie widniejące na ścianach! Taki monochromatyczny wystrój prezentuje się niezwykle ciekawie. Jest tu miejsce na głębię, jeszcze mocniejsze zaakcentowanie kolorów. Oświetlenie przestaje konkurować z tym, co na ścianach, zamiast tego staje się jego integralną częścią. Lampy z kloszami w rozmaitych wersjach kolorystycznych można znaleźć w sklepie https://lampy.it/

Wśród materiałów naturalnych

Nurt eko od dawna towarzyszy naszym wnętrzom. Jest również widoczny wśród oświetlenia. Chętnie wybieramy lampy bazujące na drewnie. Szukamy także oświetlenia papierowego, ale i z wikliny czy innych materiałów naturalnych. Co będzie modne w tym roku?

Jeśli zależy nam na tym, aby połączyć funkcjonalność z tegorocznymi trendami, postawmy na oświetlenie z elementami z marmuru lub betonu. W szczególności ten ostatni wiedzie prym wśród materiałów wykończeniowych we wnętrzach. Beton architektoniczny to odmiana bardzo plastyczna, co oznacza, że powstają z niego różnorodne kształty. Mamy zatem możliwość wyboru lamp stołowych o betonowych podstawach, prostych i minimalistycznych, za to unikalnych ze względu na specyficzną i niepowtarzalną strukturę betonu. 

Marmur w oświetleniu to także pomysł na wnętrze ciekawe, wyrafinowane, eleganckie, a nawet z nutą luksusu. Kamienie naturalne są szlachetne, ponadczasowe i fajnie prezentują się w zestawieniu z innymi materiałami naturalnymi, choć nie tylko. Zatem oświetlenie z marmurem jako dodatkiem bądź elementem w roli głównej, potrafi nadać wnętrzu wyjątkowego wyrazu. 

Estetyka dopasowana do funkcji i typu wnętrza

Stawiając na tegoroczne trendy, nie zapominajmy o tym, że wciąż trzeba dbać o spójność i charakter każdego wnętrza. Dobierajmy zatem lampy do funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Pamiętajmy także o tym, że każda przestrzeń jest na swój sposób indywidualna, wymaga zatem przemyślanego sposobu oświetlania. Moda niech będzie inspiracją, nie zaś wyznacznikiem. To przecież dzięki niej tworzymy charakterystyczne, oryginalne i wyjątkowe wnętrza.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*