Jakie urządzenia powinny być sprawdzane w fabryce?

Jakie urządzenia powinny być sprawdzane w fabryce?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo w zakładzie przemysłowym jest niezwykle ważne. Duże maszyny fabryczne zasilane energią elektryczną oraz ogromne ilości towarów sprawiają, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo różnego rodzaju niebezpieczeństw. Skoki napięcia w instalacji elektrycznej, wyładowania elektrostatyczne czy spięcia mogą być powodem nie tylko do zepsucia sprzętu, lecz także przyczyną pożaru czy nawet wybuchu. Aby unikać takich sytuacji i zniwelować wszelkie zagrożenia, konieczna jest regularna kontrola pewnych elementów.  

Kontrola bezpieczników  

Większość fabryk zasilana jest przede wszystkim prądem elektrycznym i to od niego zależy prawidłowe funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. W zakładach przemysłowych bardzo często pojawiają się usterki wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania instalacji lub nieodpowiedniego poziomu napięcia w kontaktach elektrycznych, które prowadzi do spięć. Z tego powodu wszystkie elementy podlegające pod sieć elektryczną, na przykład rozłączniki bezpiecznikowe, muszą być regularnie i bardzo dokładnie sprawdzane. Ich prawidłowe działanie gwarantuje wydajną i optymalną pracę maszyn oraz bezpieczeństwo osób zatrudnionych. 

W wyniku skoku napięcia albo przepalenia któregoś z wejść, urządzenie podpięte pod dany obwód mogą ulec zniszczeniu. Każda awaria sprzętu zatrzymuje pracę w fabryce na co najmniej kilka godzin. Aby unikać takich sytuacji i związanych z nimi strat, wszystkie elementy związane z elektroniką oraz przepływem prądu, muszą być regularnie kontrolowane.  

Czujniki indukcyjne w maszynach przemysłowych  

Do kontrolowania procesów pracy maszyn przemysłowych, niezbędny jest odpowiednio zamontowany i skalibrowany czujnik indukcyjny. Dzięki niemu można skutecznie monitorować działanie maszyny, jej wydajność oraz zoptymalizować jej procesy, by mogła funkcjonować lepiej. Nieodpowiednie działanie czujników sprawi, że wyniki będą przekłamane, a to z kolei może powodować straty dla przedsiębiorstwa. Kontrola indukcyjnych mierników pozwala we wczesnych stadiach zauważyć nieprawidłowości w ich działaniu, dzięki czemu można uniknąć nie tylko strat finansowych, lecz także lepiej zarządzać pracą maszyn przemysłowych. Dzięki czujnikom można także zoptymalizować eksploatację sprzętu, tak, by w jak najmniejszym stopniu zużywać urządzenia.   

Instalacje sanitarne w zakładzie   

Duże fabryki zatrudniają ogromne liczby pracowników, a jednym z podstawowych przepisów BHP jest zapewnienie zatrudnionym dostępu do sprawnej instalacji sanitarnej. Ciepła woda, działające toalety i higieniczne warunki w łazience dla pracowników to standard w każdym przedsiębiorstwie. Zapewnić te elementy pozwala regularna kontrola tego, jak działają w budynku instalacje sanitarne Szczecin i inne duże miasta oferują dość szeroki wybór serwisów tego typu, jednak w mniejszych miejscowościach konieczne może być sprowadzenie serwisanta z pobliskiego miasta.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Kaboompics .com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*