Jak ożywić wnętrze pokoju hotelowego?

Jak ożywić wnętrze pokoju hotelowego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się, jak w ciekawy sposób i niewielkim kosztem odnowić pokój hotelowy? W artykule podpowiadamy, na jakie aspekty wystroju zwrócić szczególną uwagę.

Określ styl wnętrza

Przed rozpoczęciem renowacji warto określić budżet, zaplanować wystrój wnętrza i nakreślić plan prac, dzięki czemu proces renowacji przebiegnie sprawniej. Dobrze jest zastanowić się, kto będzie modelowym gościem hotelu i jakie może mieć potrzeby. Wiele młodych osób lubi korzystać z hoteli, które oferują nowe doświadczenia, są zachowane w określonej estetyce i dobrze prezentują się na zdjęciach. Bardziej uniwersalne wnętrza, nastawione na wizyty rodzin z dziećmi czy osób wyjeżdżających na firmowe delegacje, są zwykle minimalistyczne, nowoczesne lub eleganckie. Dobrym pomysłem może być urządzenie każdego pokoju w innej stylistyce, ale można też obrać inn strategię i zadbać o spójny wystrój pokoi, zgodny z identyfikacją wizualną hotelu. 

Wnętrza w stylu retro 

Warto zadbać o to, żeby pokój hotelowy był czysty, funkcjonalny i komfortowy. Ciekawym rozwiązaniem może być zaaranżowanie części pokoi w stylu retro, np. w stylu lat 50. i 60. czy modnego designu space age. Unikalna koncepcja wystroju sprawi, że goście z pewnością zapamiętają hotel i polubią swobodny charakter pomieszczeń. Zmianę wystroju warto zacząć od pomalowania ścian na subtelne, jasne bądź zgaszone kolory. Ciemniejsza kolorystyka wprowadza do wnętrza więcej intymności i jest łatwiejsza do utrzymania w dobrym stanie, ale może też sprawiać, że pokój będzie wydawał się mniejszy. Alternatywą mogą być także bajeczne fototapety do hotelu, które można zamówić w różnej stylistyce, dzięki czemu sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych, boho, nowoczesnych czy glamour. 

Dodatki

Poza standardowym wyposażeniem pokoju i dostępem do szybkiego wifi, warto zadbać o zaaranżowanie barku czy toaletki do makijażu, zwłaszcza w pokojach premium. W pokoju w stylu vintage świetnie sprawdzi się niewielki wózek barowy na kółkach czy drewniana szafka na wino z miejscem na kieliszki. Dużą rolę we wnętrzach hotelowych odgrywają również detale. Dobrze jest zadbać, aby w pokoju było ciepłe, miękkie światło, które sprzyja relaksacji, wygodny fotel oraz dodatkowy koc lub narzuta, która będzie pasowała do wystroju pomieszczenia. Jeśli szukasz niedrogiego i ciekawego sposobu na aranżację ścian, to warto zainwestować w interesujące plakaty retro w pasujących ramach albo ozdobić ścianę przy pomocy papierowych wachlarzy dekoracyjnych. 

Fot.: Mark Champs/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*