Jak mieć czyste powietrze w domu?

Jak mieć czyste powietrze w domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dom to przestrzeń, w której nie tylko podłogi powinny być czyste. Musisz zadbać także o powietrze w mieszkaniu. Zobacz, jak zadbać, aby było one czyste. 

Oczyszczacze powietrza do domu

Oczyszczacze powietrza to jedne z najskuteczniejszych urządzeń, dzięki którym jakość powietrza w domu ulegnie poprawie. Ten sprzęt o niewielkich gabarytach wciąga powietrze, po czym odfiltrowuje je z zanieczyszczeń jak na przykład zawieszone pyły, roztocza, kurze czy też sierść zwierząt. Jeśli postawisz na bardziej zaawansowane modele, będą one monitorować jakość powietrza w pomieszczeniu, a później automatycznie dostosują swoją pracę do stopnia zanieczyszczenia. Wiele z nich ma także dodatkowe funkcje jak nawilżanie czy jonizacja powietrza. Oczyszczacze powietrza Sharp są polecane, szczególnie gdy w twoim domu przebywają małe dzieci, alergicy i astmatycy. Jeśli szukasz innych modeli odwiedź stronę dombezwirusow.pl.

Montaż klimatyzacji

Klimatyzator do doskonałe rozwiązanie do domu jednorodzinnego. Dzięki niemu nie tylko wygodnie będziesz mógł sterować temperaturą w całym domu, ale także będzie on filtrować, wentylować i osuszać nadmierne wilgotne powietrze. Ponadto sprzęt wyposażony w odpowiedni filtr będzie usuwać pyły, kurze, bakterie, roztocza, czy zarodki pleśni i grzybów. Będą odpowiednie dla alergików i dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych. Zwróć jednak uwagę, gdy decydujesz się na klimatyzację w domu, musisz stosować się do zasad związanych z jej eksploatacją. 

Wietrzenie pomieszczeń

Nawet jeśli posiadasz sprawny system wentylacji i klimatyzację, regularne wietrzenie pomieszczeń to konieczność. Najbardziej efektowny sposób to krótkie wietrzenie, trwające kilka lub kilkanaście minut, jednak musi być ono intensywne. Musi ono umożliwić wymianę powietrza w danym pomieszczeniu. Wyjdź z wietrzonego pokoju, gdy pogoda za oknem nie sprzyja, aby nie narazić się na przeciąg. Pamiętaj także o zakręceniu grzejnika, który znajduje się pod oknem. Większość modeli jest wyposażona w czujnik, który dostosowuje temperaturę grzania do temperatury panującej w pomieszczeniu. Co to oznacza? Oznacza to, że jeśli otworzysz okno, a nie zakręcisz grzejnika, urządzenie to zacznie pracować intensywniej. Odbije się to na końcowym rachunku za ogrzewanie.

Możesz także postawić na rośliny oczyszczające powietrze. Będą one nie tylko pożyteczne, ale także upiększa twój dom. 

Fot.: R ARCHITECTURE/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*