Nowoczesne akcesoria do Twojego smart domu

Nowoczesne akcesoria do Twojego smart domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Co powinno znaleźć się w prawdziwym inteligentnym domu? Warto zacząć przede wszystkim od niewielkich akcesoriów, które w wersji smart mogą znacznie wpłynąć na komfort mieszkańców. Co więcej, niektóre z tego typu rozwiązań pozwolą także zmniejszyć wysokość rachunków za prąd.

Co to właściwie jest smart home?

Mówiąc „smart home”, mało kto ma na myśli w pełni inteligentny dom, naszpikowany nowoczesnymi technologiami i połączonymi ze sobą urządzeniami. Pod tym terminem przeważnie kryje się po prostu grupa produktów do domu, które charakteryzują się możliwością podłączenia do sieci wi-fi. W efekcie oferują one kilka istotnych zalet – przede wszystkim możliwość sterowania lub ustawiania w wygodny sposób, na odległość, z poziomu urządzenia mobilnego lub programu komputerowego.

Do elementów inteligentnego domu mogą należeć między innymi drzwi garażowe, systemy ochrony czy układy monitoringu. To jednak nie wszystko – do produktów smart home zalicza się także znacznie mniejsze przedmioty, takie jak urządzenia AGD, przełączniki, włączniki światła, gniazdka, listwy czy czujniki. Łączy je kilka wspólnych cech, w tym możliwość sterowania poprzez aplikację. Dzięki temu bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy też poza nim, możemy szybko i łatwo włączyć lub wyłączyć urządzenie, zmienić jego sposób działania lub sprawdzić jego stan. Co więcej, urządzenia smart home w pewnym stopniu „dbają” o siebie samodzielnie, na przykład informując o awariach czy braku potrzebnych elementów, na przykład wody w ekspresie.

Co zrobić, aby dom był smart?

Chcąc wejść w rynek smart home, warto zacząć od tych mniejszych elementów. Na start przydadzą się inteligentne włączniki światła, gniazdka, czujniki, przełączniki, żarówki, dzwonki do drzwi, kamery oraz przedłużacze. Choć są to dość drobne elementy, mogą one w sporej mierze poprawić standard życia mieszkańców domu. Świetnie sprawdzą się ponadto do oswojenia z wykorzystaniem i możliwościami urządzeń typu smart, dzięki czemu stanowią idealny punkt wejścia w świat domów inteligentnych. Bogatą ofertę akcesoriów typu smart można znaleźć między innymi na stronie https://www.kristronik.com.

Smart włączniki światła – wygodne rozwiązanie dla każdego domu

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań typu smart są inteligentne włączniki światła, które można kupić pod adresem https://www.kristronik.com/kategoria-produktu/wlaczniki-swiatla/. Niektóre z nich są dodatkowo połączone z gniazdkiem, co będzie bardzo praktyczną opcją przede wszystkim w małych domach. Jak działa smart włącznik? Z użyciem takiego produktu można kontrolować oświetlenie nie tylko poprzez ręczne przełączanie, lecz także w inny sposób – głosem, gestami czy z użyciem aplikacji.

Inteligentne gniazdka – zadbaj o oszczędność prądu

Urządzenia typu smart mogą także pomóc w redukcji wydatków. Na takie efekt można liczyć między innymi z inteligentnymi gniazdkami, dostępnymi na https://www.kristronik.com/kategoria-produktu/gniazdka/. To produkty, które są bardzo proste w użytkowaniu, a jednocześnie mogą przynieść wiele korzyści. U podstaw zachowują się tak, jak zwykłe gniazdka, jednak dzięki aplikacji można ustalić godzinę włączenia lub wyłączenia, tryby nocne, a nawet ilość pobieranej mocy. W efekcie można w sprawny, łatwy i wygodny sposób oszczędzać energię – to rozwiązanie, które powinno znaleźć się w każdym inteligentnym domu.

Fot.: John Tekeridis/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*