Jak dobrać zlewozmywak do kuchni?

Jak dobrać zlewozmywak do kuchni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dobór właściwego zlewozmywaka przekłada się na bardziej funkcjonalną i stylową kuchnię. Przeczytaj, co brać pod uwagę przy zakupie zlewu kuchennego. 

Dopasowanie armatury do kuchennej zabudowy 

Warto poświęcić czas na wybór odpowiedniej armatury, która zapewnia komfort użytkowania kuchni na co dzień, a także pozwala skrócić czas potrzebny na przygotowanie posiłków i sprzątanie. Rozmiar zlewozmywaka powinien zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz przestrzennych możliwości kuchni. W pomieszczeniach o niewielkim metrażu dobrze sprawdzi się kompaktowy model z ociekaczem, który nie zajmuje znacznej przestrzeni blatu roboczego. Natomiast w przestronnej kuchni można pozwolić sobie na pojemny zlewozmywak dwukomorowy lub zlewozmywak nablatowy, dopasowany do zabudowy kuchennej. Duży zlew będzie przydatny zwłaszcza dla miłośników pieczenia i gotowania. Głębokie komory zlewu ułatwią mycie wielkogabarytowych garnków, dużych patelni czy form do pieczenia.

Spójny styl aranżacji

Przy zakupie zlewozmywaka należy zwrócić również uwagę na sposób montażu oraz walory estetyczne sprzętu. Znakomitym wyborem będzie elegancki i praktyczny zlew, który dobrze komponuje się z wystrojem wnętrza. Zlewozmywaki są dostępne w wielu wariantach, kolorach i wzorach, dzięki czemu możesz stworzyć zarówno nowoczesną, jak i rustykalną aranżację. Modele różnią się także ze względu na materiał wykonania. 

Materiał wykorzystany do produkcji 

Materiały zastosowane do produkcji zlewozmywaka przekładają się na jego jakość i trwałość. Współczesne zlewy wykonywane są z różnych odmian granitu, kompozytów, marmuru lub lekkiej stali nierdzewnej. Do najpopularniejszych modeli należą zlewy ceramiczne, stalowe, granitowe oraz szklane. Zlewozmywaki stalowe charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Z kolei zlew granitowy cieszy się popularnością wśród miłośników klasyki i elegancji. Granit to trwały minerał o dużych walorach wizualnych, który jest odporny na zmiany temperatury, uszkodzenia mechaniczne oraz odbarwienia. Minimalistyczny, granitowy zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem w kolorze białym lub beżowym to znakomite rozwiązanie do niewielkich wnętrz. Jasny zlew optycznie powiększa pomieszczenie i prezentuje się nienagannie. Model granitowy jest elegancki w swej prostej formie, a przez to także uniwersalny – będzie pasował m.in. do wnętrz nowoczesnych, klasycznych oraz w stylu skandynawskim.

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*