Biokominek do zabudowy. Jaki wybrać?

Biokominek do zabudowy. Jaki wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o wieczorach przy naturalnym płomieniu ognia w kominku, jednak nie masz możliwości poprowadzenia wentylacji? Wybierz biokominek – bezpieczne źródło ciepła, które podkreśli romantyczny charakter wnętrza. 

Biokominki stają się popularniejsze z roku na rok – głównie dlatego, że są ekologiczną alternatywą kominków opalanych drewnem. W odróżnieniu od elektrycznych kominków nie imituje on jednak płomieni. Jest źródłem przyjemnego ciepła, a także wprowadza do wnętrz romantyczną atmosferę i podkreśla domowy charakter każdego pomieszczenia. Co warto wiedzieć o ekologicznych kominkach przed dokonaniem zakupu? 

Biokominek – parę słów o zasadach działania 

Biokominki to ekologiczne alternatywy kominków opalanych drewnem. Zyskują na popularności, gdyż z roku na rok Polska stara się ukierunkować zarówno przedsiębiorców, jak i osoby prywatne w stronę działań proekologicznych. 

Biokominki są proste w montażu, gdyż działają bez przewodów wentylacyjnych i komina. Spalają one tylko oparte na alkoholu paliwo – całkowicie bezpieczne dla zdrowia – a w wyniku tej reakcji powstaje głównie para wodna i śladowe ilości dwutlenku węgla. Dodatkowo ich obsługa również jest banalnie prosta – nie musisz martwić się o czyszczenie sadzy czy utylizowanie popiołu. 

Biokominki stanowią swoiste połączenie tego, co tradycyjne, z tym, co nowoczesne – nie imitują płomieni, lecz podtrzymują je w sposób bezpieczny i ekologiczny. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które marzą o zimowych wieczorach przy kominku, jednak równocześnie troszczą się o planetę. 

Jaki biokominek do zabudowy spełni Twoje oczekiwania? 

Oprócz biokominków wolnostojących, naściennych i przyściennych na rynku dostępne są także modele do zabudowy. Można zamontować je w dowolnym miejscu, jednak należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby wykorzystane materiały nie były łatwopalne – w końcu ogień wewnątrz jest prawdziwy. Przy zakupie otrzymuje się urządzenie, które można zabudować na stelażu dowolnymi materiałami – np. cegłami, płytami elewacyjnymi czy kamieniem. Biokominki do zabudowy najlepiej imitują tradycyjne kominki na drewno – montowane są bowiem we wnęce, tak jak kominek z wentylacją. 

Przy wyborze konkretnego modelu należy kierować się głównie pojemnością i designem. Duże biokominki można wykorzystać do dogrzewania pomieszczeń, jednak przed zakupem warto zrozumieć, że większość biokominków montowana jest głównie w celach dekoracyjnych, jako estetyczny dodatek. Pojemność biokominka oznacza ilość paliwa, jaką jednorazowo można załadować – a to przekłada się bezpośrednio na długość palenia. Wielkie kominki o pojemności 2 l mogą utrzymywać płomienie nawet 8 godzin!

Zdj. główne: Adi Goldstein/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*