Aranżacja przestrzeni wokół domu

Aranżacja przestrzeni wokół domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli chcesz, aby twój dom był komfortowy w mieszkaniu, musisz dobrze zaplanować jego wnętrze, ale również przestrzeń wokół niego. Posesja to także twoja wizytówka. Zobacz, jak zaaranżować obszar wokół mieszkania, aby dobrze się prezentował. 

Zadaszenie basenu 

Posiadasz basen w swoim ogródku? Postaw na zadaszenie basenu, które pozwoli ci na jego wygodne użytkowanie. Poznaj plusy tego rozwiązania. 

Łatwiejsze utrzymanie czystości w basenie 

Czystość o wiele łatwiej utrzymasz w basenie, jeśli postawisz nad nim zadaszenie. Ochroni ono wodę przez zabrudzeniami ze spadających liści czy deszczówką. Dzięki temu nie będziesz musiał już przed każdym wejściem do niego czyścić i chlorować wody. Ponadto rozwiązanie to chroni także przed wiatrem i blokuje zwierzętom dostęp do wody. 

Możliwość całorocznego korzystania z basenu 

Zadaszenie umożliwi ci korzystanie z basenu przez cały rok. Nawet w miesiącach jesienno-zimowych nie będziesz musiał przerywać kąpieli. Bez niego woda będzie miała niskie temperatury, uniemożliwiając ci korzystanie. Z tego względu sezon basenowy trwa zazwyczaj 4 miesiące, jednak stawiając zadaszenie, ten problem zniknie. Najczęściej są one wykonane z poliwęglanów. Ich główną cechą jest duża odporność na uszkodzenia, a ponadto zapewniają one lepsze warunki termiczne niż na przykład te wykonane z pleksiglas. 

Utrzymanie stałej temperatury wody 

Jak już było wspomniane, zadaszenie doskonale utrzymuje temperaturę wody. Dzięki niemu niecka basenowa nagrzewa się szybciej, a temperatura zarówno w ciągu dnia jak i nocy jest taka sama. Sprawia to, że nawet bardzo wczesnym rankiem lub późnym wieczorem będziesz mógł z niego korzystać. Warto tutaj również dodać, ze takie zadaszenie gwarantuje ci większą prywatność. 

Ścieżki w ogrodzie 

Planując aranżację wokół domu, warto również postawić na ścieżki w ogrodzie. Ułatwią one znacznie poruszanie się po posesji i pozytywnie wpłyną na estetykę twojego ogrodu. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do nich stworzenia jest kostka brukowa, którą znajdziesz na stronie https://stylowybruk.pl/. Jest tak chętnie wybierana, ponieważ jest łatwo dostępna, ma przystępne ceny, jest funkcjonalna oraz praktyczna. Jej niewielki rozmiar umożliwia ci ułożenie z niej fantazyjnych wzorów na ścieżce. Podkreśli ona styl domu i ogrodu, ponieważ występuje w wielu barwach i odcieniach. 

Decydując się na budowę ścieżek, minimum, które warto stworzyć, jest droga prowadząca od domu do bramy wjazdowej oraz podjazd dla samochodu. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie jeśli rozbudujesz ścieżki tak, aby umożliwiały dotarcie do dowolnego miejsca na twojej posesji. Takie chodniki wokół domu muszą być funkcjonalne, wytrzymałe oraz estetyczne, ponieważ mają duży wpływ na charakter całego otoczenia. 

Jeśli chcesz wydzielić alejki w swoim ogrodzie, oddzielić trawę od kory lub kostki brukowej, postaw na obrzeża ogrodowe, które znajdziesz na https://sammler.com.pl/

Zdjęcie główne: pexels.com/Binyamin Mellish

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*