Jaki kupić agregat do warsztatu? Sprawdź!

Jaki kupić agregat do warsztatu? Sprawdź!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli kiedykolwiek podczas pracy w warsztacie miałeś przerwę w dostawie prądu, na pewno wiesz jak bardzo jest to uciążliwe. Zwłaszcza, kiedy musisz terminowo skończyć jakiś projekt. Najlepszą ochroną w takim wypadku będzie zakup agregatu prądotwórczego. Jaki wybrać, aby był odpowiedni do Twojego warsztatu? Sprawdź!

Do czego służy agregat prądotwórczy?

Jak sama nazwa mówi, agregaty służą przede wszystkim do wytwarzania prądu. Są to niezależne energetycznie urządzenia, ich głównym zadaniem jest zapewnienie awaryjnego zasilania w razie przerw w dostawie prądu. Dodatkowo, równie dobrze sprawdzą się, kiedy musisz wykonać jakieś czynności za pomocą sprzętów w miejscu, gdzie prąd nie jest w ogóle doprowadzony. Przyda się wtedy agregat mobilny, który możesz ze sobą zabrać w różne miejsca. Agregaty są używane nie tylko w warsztatach, obowiązkowo szpitale je również posiadają, tak, aby w razie awarii możliwe było zasilanie aparatury podtrzymującej życie. Dzięki agregatom możesz zasilić piły, szlifierki czy wiertarki, a także zasilić reflektory umożliwiające pracę po zmroku.

Agregaty prądotwórcze - kupuj online!

Rodzaje agregatów prądotwórczych

Agregaty można podzielić na parę sposobów. Aby wybrać taki, który będzie spełniał Twoje wymagania, powinieneś przemyśleć w jakim celu będziesz z niego korzystał oraz jakie urządzenia będziesz do niego podłączał.

Wielkość, moc i mobilność

Jeśli potrzebujesz agregatu, który będzie Cię zabezpieczał w razie awarii, możesz wybrać mobilny agregat. Małe agregaty zasilane są różnego rodzaju paliwem (przykładowo może być to gaz LPG, gaz ziemny, benzyna). Zobacz też agregaty zasilane na diesel: http://jptech-maszyny.pl/agregaty-diesel.Dzięki małym rozmiarom, mobilne agregaty są bardzo łatwe w transporcie. Moc takiego agregatu starczy na zasilanie działania niezbędnych, małych sprzętów do działania warsztatu.

Jeśli jednak potrzebujesz zasilania, które poradzi sobie nawet podczas długoterminowych przerw w dostawie prądu, powinieneś rozważyć agregat stacjonarny. Takie agregaty cechują się naprawdę dużą mocą zasilania, często też mają funkcję samoczynnego włączenia się, w razie potrzeby. Są również modele, które możesz zabudować wewnątrz budynku.

Podział ze względu na napięcie

Agregaty występują również w modelach o różnych napięciach:

  • jednofazowy, z mocą 230V,
  • trójfazowy, z mocą 400V, pozwala podłączyć więcej narzędzi, jednak otrzymują one wtedy mniejsze zasilanie.

W zależności od zasilanego sprzętu, musisz wybrać odpowiedni agregat. Aby dobrze to zrobić, musisz sprawdzić, które urządzenia działają na konkretny sposób. Niektóre z nich muszą być zasilane jednofazowo, a inne trójfazowo. Jeśli posiadasz urządzenia o różnych sposobach zasilania, lepiej wybrać agregat trójfazowy, który pozwoli Ci na zasilanie urządzenia o 230V i 400V.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*