Założenie alarmu – koszt, finansowanie i instalacja

Założenie alarmu – koszt, finansowanie i instalacja
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdemu zależy na bezpieczeństwie nas samych oraz naszych bliskich. Tak często słyszy się o włamaniach na tereny prywatnych posesji, które kończą się rabunkami i rozbojami. Ryzyko podobnych zdarzeń może skutecznie zniwelować dobrej jakości instalacja alarmowa, jednak wiele osób nie decyduje się na jej montaż, chcąc uniknąć dodatkowych kosztów. Skąd wziąć pieniądze na finansowanie instalacji alarmowej? 

Dlaczego warto założyć instalację alarmową?

Niestety, włamania rabunkowe, w których trakcie dochodzi do rozbojów albo i jeszcze gorszych przestępstw wcale nie są rzadkością. Bezpieczeństwo naszych rodzin, a także dorobku życiowego to najczęściej główne powody, dla których ludzie decydują się na montaż instalacji alarmowych. Dobrej jakości alarmy wykonane w odpowiedni sposób, w połączeniu z nadzorem renomowanej firmy ochroniarskiej w znaczącym stopniu poprawią nasze bezpieczeństwo i zadbają o komfort psychiczny. Nie zniwelują one ryzyka niepożądanych zdarzeń do zera, jednak z pewnością odstraszą przynajmniej część potencjalnych włamywaczy. 

Z czego powinna składać się dobrej jakości instalacja alarmowa? 

Z reguły wysokiej klasy instalacja alarmowa składa się z kilku podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest centrala, która w zależności od poziomu swojego skomplikowania może odpowiadać wyłącznie za przesyłanie sygnału alarmowego, a te nieco bardziej zaawansowane informować także o stanie całej instalacji, ewentualnych usterkach, albo kłopotach z jego zasilaniem. Kolejnymi istotnymi elementami są manipulator, czujki i bariery. Manipulator umożliwia sterowanie całą instalacją oraz jej programowanie. Czujki i bariery natomiast zbierają informacje o potencjalnych zagrożeniach, np. poprzez wykrycie ruchu i przekazują je do centrali. Sygnalizatory mają na celu swoim przenikliwym dźwiękiem zaalarmować jak największą liczbę osób znajdujących się w pobliżu o zagrożeniu, a manualne przyciski alarmowe służą do samodzielnego uruchomienia systemu.

 Dodatkowo w dobrej klasie instalacji alarmowej znajdzie się dialer GSM, który prześle do odpowiednich osób informację o zagrożeniu oraz kamery. Można również opłacić stosowny abonament w firmie ochroniarskiej, który z reguły nie przekracza kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a zapewni, że nasz dobytek będzie przez nią monitorowany. 

Ile to kosztuje i skąd wziąć na to pieniądze? 

Ceny instalacji alarmowych wahać się będą od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wiadomym, że im lepszej jakości instalacja, tym jej cena będzie relatywnie większa. Do tego należy doliczyć koszt montażu. Jeśli instalacja będzie zakładana na nieotynkowane ściany, to będzie on znacznie tańszy. W przypadku wykończonych mieszkań i domów musimy liczyć się z tym, że wszelkie zabiegi mające ukryć nieatrakcyjne elementy alarmu będą wiązały się z kolejnymi wydatkami. Skąd wziąć na to pieniądze?

Rozwiązaniem mogą być pożyczki gotówkowe. W celu znalezienia najlepszej oferty warto zapoznać się z rankingiem kredytów gotówkowych dostępnym na https://sowafinansowa.pl/pozyczki-bankowe/. Znajdziemy tam najkorzystniejsze warunki umów pożyczkowych z jak najmniejszymi prowizjami i oprocentowaniem. Strona https://sowafinansowa.pl/ to dobry początek na drodze poszukiwania odpowiedniej oferty kredytowej. Nasze bezpieczeństwo nie jest rzeczą, na której warto oszczędzać, jednak koszt dobrej jakości instalacji alarmowej może zniechęcić wiele osób do jej montażu. Kredyt gotówkowy może stanowić kompromis. Korzystając z niego, nie będziemy zmuszeni do znacznego uszczuplenia naszych oszczędności, a spłacać go będziemy w dogodnych dla siebie ratach na warunkach określonych w umowie z kredytodawcą.

Fot. Susanne Plank/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*