W czym doradzi architekt wnętrz?

W czym doradzi architekt wnętrz?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zaprojektowanie wnętrza, które będzie funkcjonalne, oryginalne, a przy tym eleganckie, to niełatwe przedsięwzięcie. Dzięki pomocy architekta wnętrz możesz w pełni wykorzystać walory przestrzeni, skorzystać z innowacyjnych rozwiązań, a przede wszystkim cieszyć się aranżacją skrojoną na własne potrzeby. Przeczytaj, jak wygląda współpraca z architektem.

Od konceptu do projektu

Każdy projektant czy biuro projektowe działa wedle przyjętych przez siebie zasad. Profesjonalny architekt wnętrz uwzględnia potrzeby i preferencje klienta, a następnie prezentuje mu pomysł na aranżację w kilku wydaniach, zarówno w sposób opisowy, jak i wizualny. Każdy projekt koncepcyjny jest później szczegółowo omawiany z inwestorem, aby doprowadzić do idealnego połączenia niezbędnych udogodnień, kolorystyki oraz wyposażenia. Projektant bierze pod uwagę oczekiwania klienta, jego możliwości finansowe oraz, jeśli oczekuje tego klient, spójność wnętrza z pozostałymi pomieszczeniami. Jeśli szukasz mieszkania inwestycyjnego i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, jakie oferuje architekt wnętrz Gdańsk to miasto pełne atrakcyjnych atrakcyjnych apartamentów, które możesz wynajmować w sezonie.

Prace budowlane 

Projekt aranżacji wnętrza może obejmować konieczność wykonania zarówno prac budowlanych, jak i wykończeniowych. Projektant analizuje pomieszczenie, aby maksymalnie zwiększyć jego funkcjonalność, wobec czego może zaproponować zmianę usytuowania ścian działowych, a także elektryki lub hydrauliki. Proponowane zmiany powinny być zgodne z obowiązującym prawem budowlanym i w żaden sposób nie mogą one naruszać konstrukcji budynku. Wprowadzenie nowego układu pomieszczeń często pozwala na lepsze wykorzystanie wnętrza oraz wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań aranżacyjnych, takich jak np. rolety zewnętrzne elektryczne czy ogrzewanie podłogowe. 

Prace wykończeniowe 

Koncepcja na wystrój wnętrza, zaproponowana przez architekta, zawiera zwykle szczegółowe informacje dotyczące ilości niezbędnych materiałów, z konkretnymi nazwami  farb, pokryć podłogowych, pokryć ściennych, a także ich cenami oraz opisami miejsc, w których dane produkty można nabyć. Podobnie ma miejsce z elementami wyposażenia. Każdy wybór projektanta jest dokonywany z dbałością o detale, dzięki czemu drzwi wewnętrzne, wykończenie wszystkich mebli oraz dodatki są utrzymane w jednolitym stylu. Profesjonalne biura projektowe oferują również pomoc w skompletowaniu wszystkich elementów zawartych w planie koncepcyjnym.

Zdjęcie główne: pexels.com/Andrea Piacquadio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*