Elektronika przydatna w inteligentnym domu

Elektronika przydatna w inteligentnym domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Technologia potrafi ułatwiać życie na wielu różnych płaszczyznach. Obecnie prowadzenie domu bez pomocy urządzeń elektronicznych jest bardzo utrudnione, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Na co dzień trudno jest docenić, jak wiele udogodnień zapewniają nowinki techniczne, a ich rolę zauważa się dopiero wtedy, gdy ich zabraknie. Co warto mieć w domu, żeby codzienne obowiązki stały się łatwiejsze? Dowiedz się! 

Robot sprzątający    

Zamiatanie czy odkurzanie podłóg nie należy do najprzyjemniejszych i najbardziej relaksujących czynności. Hałas towarzyszący pracy odkurzacza oraz uciążliwe kable, które trzeba przełączać między kontaktami, aby skutecznie odkurzyć całe mieszkanie, sprawiają, że na myśl o wyjęciu odkurzacza wiele osób się krzywi.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, inteligentny robot sprzątający będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Te sprytne urządzenia można połączyć z aplikacją na telefon i sterować nimi nawet poza domem. Istnieją nawet modele, która przy okazji zamiatania myją także podłogę na mokro. To świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ kiedy po podłodze pełza mały człowiek, musi być ona zawsze nieskazitelnie czysta. Robot sprzątający ułatwi także życie właścicielom zwierzaków, które zostawiają na podłodze sierść i wnoszą do domu brud z zewnątrz. 

Smart TV

Inteligentny telewizor spełnia w domu dużo więcej funkcji, niż tylko wyświetlanie programów. Dzięki Smart TV możesz mieć dostęp do portali streamingowych, możesz też przesyłać obraz na przykład z telefonu komputera. Dzięki niemu możesz oglądać filmy i seriale dokładnie takie, jakie chcesz na wygodnym, dużym ekranie.

Jeśli znasz się trochę na elektronice, możesz spróbować przerobić swój zwykły telewizor za urządzenie inteligentne. Wszystkie potrzebne do tego celu akcesoria i dodatki posiada w ofercie sklep elektroniczny. Wystarczy tylko trochę umiejętności i czasu, by niskim kosztem znacząco rozszerzyć możliwości Twojego telewizora. Funkcje, jakie dodasz do swojego wynalazku, zależą tylko od Ciebie. Możesz na przykład sterować telewizorem przez smartfon lub smartwatch.

Elektronika przydatna w kuchni  

Technologia może także ułatwić gotowanie. Inteligentne roboty kuchenne w kilka minut mogą przygotować pyszną, gorącą zupę krem dla całej rodziny, upiec chleb na śniadanie i wspaniałe ciasto do kawy. To naprawdę duża oszczędność czasu, który możesz poświęcić swojej rodzinie.

Świetnym akcesorium w kuchni jest także inteligentna lodówka, na której możesz wyszukiwać i wyświetlać przepisy, robić listę zakupów i przesyłać ją na telefon lub ze sklepu zajrzeć do niej za pomocą aplikacji i sprawdzić, czego brakuje. Taki gadżet może wydawać się zbyteczny, ale nic bardziej mylnego! O użyteczności smart lodówki przekonasz się, kiedy skorzystasz z niej pierwszy raz. Dodatkowo w niektórych modelach dostępna jest opcja planowania z wyprzedzeniem takich czynności, jak rozmrażanie czy czyszczenie lodówki. 

Niezwykle przydatny może okazać się także inteligentny ekspres do kawy, w którym możesz zaparzyć pyszną kawę, godną wyszkolonego baristy. Trójwarstwowe latte z idealnie spienionym mlekiem? Delikatne, kremowe cappuccino? Czekoladowa mokka? Nie ma sprawy! Ekspres smart może przechowywać w swojej pamięci wiele przepisów i zawsze parzyć taką kawę, na jaką właśnie masz ochotę.

Zdj. główne: Linus Rogge/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*