Sposoby na pozbycie się moli

Sposoby na pozbycie się moli
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mole zagościły w Twoim domu i nie wiesz, jak skutecznie się ich pozbyć? Istnieją sposoby, dzięki którym rozprawisz się z palącym problemem w oka mgnieniu. Koniecznie sprawdź o jakich metodach mowa!

Jak rozpoznać mole? 

W zasadzie istnieją dwa rodzaje moli, z którymi możesz mieć nieprzyjemność spotkać się. Omacnica spichrzanka i mklik mączny to gatunki określane jako mole spożywcze. Z kolei mola włosienniczka o żółtobrązowym kolorze spotkasz w garderobie. 

Nie ma znaczenia pora roku, a wyrządzonych szkód w żywności czy ubraniach nie sposób zliczyć. Jakie miejsca są najchętniej odwiedzane przez domowe intruzy? Szuflady i ściany za szafkami to przestrzeń, w której mogą spokojnie dojrzewać. Posiadają skrzydła, jednak tylko i wyłącznie samce z nich korzystają. Zatrważający jest błyskawiczny proces rozrodczy szkodników. Zaledwie w ciągu jednego roku istnieje szansa na rozwój blisko czterech pokoleń moli. 

Jak pozbyć się moli spożywczych? 

Mimo, że to wszystko brzmi jak koszmar, nie ma sytuacji bez wyjścia. Z pomocą przychodzą preparaty, dzięki którym uda Ci się powstrzymać inwazję moli. Sprawdź dostępne rozwiązania na stronie https://frodo.biz/24-mole-spozywcze. Zanim skorzystasz z zakupionego środka, zacznij od pozbycia się wszystkich produktów, w których znalazłeś owady. Zrób generalne porządki, w pierwszej kolejności przeszukaj opakowania z kaszą, mąką i ryżem. Jeżeli dostrzegłeś nawet nieznaczne ślady po insektach, nie wahaj się ani chwili dłużej i wyrzuć całą zawartość towaru. 

Drugim etapem, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć będzie mycie szafek lub innych mebli lokalizacji szkodników. Największym przeciwnikiem insektów jest wysoka temperatura. Sięgnij po suszarkę do włosów, aby osiągnąć odpowiednie ciepło przestrzeni. Pamiętaj o tym, aby jak najszybciej pozbyć się worków z zainfekowanym pożywieniem. 

Jak pozbyć się moli ubraniowych? 

Na mole ubraniowe działają odstraszająco silne zapachy. Dobrym pomysłem będzie więc zakup saszetek o zapachu lawendy, mięty czy cytryny. Ulokowanie ich w szafie z ubraniami uniemożliwi dalsze podboje szkodników. Insekty nie znoszą również woni farby drukarskiej i aromatu charakterystycznego dla drewna cedrowego. Jeżeli wspomniane środki nie zdają egzaminu, odwiedź witrynę internetową – https://frodo.biz/25-mole-ubraniowe i wybierz najefektywniejszy odstraszasz na mole. 

Zapobiegaj inwazjom moli i ograniczaj ich pojawianie się poprzez systematycznie wietrzenie ubrań i szczotkowanie. Nie pozwól na to, aby w garderobie znalazły się przepocone, pobrudzone sokami koszule, sukienki czy spodnie. To prawdziwa pożywka dla insektów. 

Fot.: Егор Камелев/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*