Porządek i higiena w hotelu – dlaczego są tak istotne?

Porządek i higiena w hotelu – dlaczego są tak istotne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Utrzymanie porządku i higieny w hotelu to sprawa absolutnie priorytetowa. Każdy gość oczekuje czystości i estetyki, która zapewni mu komfortowy i miły pobyt. Ładny, ale nienachalny zapach, lśniące powierzchnie, pachnąca pościel i dokładnie odkurzona wykładzina to absolutne minimum, które musimy zapewnić gościom hotelowym. Pierwsze wrażenie jest bardzo istotne, a musimy pamiętać także o tym, że goście hotelowi często zapominają o wystawieniu recenzji, gdy cały pobyt jest bezproblemowy, za to zawsze pamiętają o napisaniu opinii, gdy spotka ich coś przykrego. Dlatego tak ważne jest, by zarządzając hotelem zawsze mieć na uwadze zachowanie możliwie najwyższego standardu.

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Z pewnością goście hotelowi oczekują wygodnego łóżka, umeblowania gwarantującego wygodę korzystania z pokoju oraz miłej dla oka czystości. Bez względu na to, czy z hotelu korzystamy w ramach pracy czy w trakcie urlopu, pokój hotelowy jest miejscem odpoczynku i relaksu. Musi zatem gwarantować komfort i bezpieczeństwo korzystania. Poza odpowiednim dla standardu łóżkiem powinny znajdować się z nim podstawowe sprzęty, jak lampka i stoliczek nocny, fotel, wieszaki lub szafa na ubrania, a także stolik. Każda powierzchnia winna być czyszczona właściwym produktem, który nie tylko ułatwi szybkie sprzątanie, ale także skuteczne mycie i bezpieczeństwo dla danej powierzchni. Korzystając z oferty sklepu online Higiena24.com zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne środki czystości oraz dobrej jakości artykuły higieniczne.

Fot.:  freepik.com – drobotdean

Do prac porządkowych najlepiej jest używać profesjonalnych i sprawdzonych produktów

Właściwie działający serwis sprzątający ma ogromny wpływ na ogólny wizerunek hotelu. Prace porządkowe powinny przebiegać według ustalonego z góry schematu, a do sprzątania należy używać wyłącznie dobrej jakości chemii profesjonalnej i pilnować jej odpowiedniego dozowania. Sprawdzone produkty hurtowni online Higiena24.com ułatwią Ci przeprowadzanie prac porządkowych szybko i z właściwą skutecznością. Zapewnienie gościom czystości to gwarancja ich dobrego samopoczucia i udanego pobytu. Zarówno części wspólne, jak hol, lobby i kawiarnia, jak i poszczególne pokoje zawsze muszą być nienagannie czyste. Najbardziej wrażliwym miejscem są łazienki, a ich estetyczny wygląd zawsze jest miłą dla oka wizytówką. Łazienki w pokojach oraz te w częściach wspólnych zawsze muszą być dokładnie wysprzątane oraz wyposażone w dobrej jakości artykuły higieniczne.

Mydła w pianie lub w płynie oraz ręczniki papierowe składane ułatwią gościom korzystanie z łazienek

Łazienki hotelowe powinny zawsze być wyposażone w środki higieniczne umożliwiające wygodne z nich korzystanie. Przy wyborze środków do mycia łazienek oraz akcesoriów higienicznych warto wziąć pod uwagę, by działały skutecznie, ale bezpiecznie dla skóry. W pokojach hotelowych goście mają możliwość korzystania z osobistych ręczników, w łazienkach wspólnych najlepiej, żeby udostępnione im były ręczniki papierowe składane. Sprawdzą się one w łazienkach o dużym natężeniu ruchu, pozwalając gościom na higieniczne wytarcie rąk oraz gwarantując komfort użytkowania. Ręczniki papierowe składane warto używać z dopasowanym dozownikiem, który ograniczy ich zużycie i zredukuje koszty z tym związane.

Zdjęcie główne: freepik.com – dit26978

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*