Smartfon w inteligentnym domu – jak wykorzystać jego możliwości?

Smartfon w inteligentnym domu – jak wykorzystać jego możliwości?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Termin „smart” na dobre zagościł w naszym życiu codziennym. Określa on różne urządzenia i aplikacje, dzięki którym można stworzyć m.in. system inteligentnego domu. Przeznaczone do niego rozwiązania dostarcza wielu producentów, w tym Samsung, od lat będący liderem w branży. Koreańska marka oferuje zarówno nowoczesny sprzęt RTV oraz AGD, jak i mobilne oprogramowanie do jego zdalnej obsługi. Elementem spajającym to wszystko jest smartfon. Z tego artykułu dowiesz się, jak wykorzystać jego możliwości w inteligentnym domu – sprawdź już teraz!

Inteligentny dom pod kontrolą, czyli SmartThings od Samsunga

Od kilku lat Samsung bardzo intensywnie rozwija swoją aplikację SmartThings. Przeznaczona na sprzęt mobilny, umożliwia zarządzanie wszystkimi inteligentnymi urządzeniami znajdującymi się w domu. Narzędzie to cieszy się doskonałą opinią pośród użytkowników. Jest chwalone zarówno za prostotę obsługi, jak i funkcjonalność oraz wyjątkową płynność działania.

Zastanawiasz się, do czego można je wykorzystać? Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz oczywiście sprzętu domowego, w jaki się wyposażysz. Możliwości są ogromne i mając w ręku niepozorny smartfon, możesz z jego poziomu zarządzać np.:

 • oświetleniem budynku,
 • pralką, włączając ją zdalnie i kontrolując poszczególne etapy prania,
 • funkcjami automatycznego robota odkurzającego,
 • telewizorem czy wieżą Hi-Fi.

Korzystając ze smartfona, możesz zarządzać domem z każdego miejsca!

Czy wiesz, że mając system Smart Home i wyposażając się np. w telefon Samsung Galaxy S22 Ultra, będziesz mógł zarządzać urządzeniami w domu z każdego miejsca? Aplikacja SmartThings doskonale sprawdza się nie tylko w obrębie domowej sieci bezprzewodowej. Jeśli Twój sprzęt RTV i AGD jest w zasięgu routera Wi-Fi, możesz kontrolować jego działanie, będąc poza domem.

Wyobraź sobie, że jesteś na imprezie i w wolnej chwili, poświęcając dosłownie kilka sekund, nastawiasz pranie. Możesz też z biura „zlecić” robotowi odkurzenie podłóg i od razu po skończeniu pracy zaprosić do siebie znajomych!

To tylko przykłady możliwości, jakie zyskasz, mając pod ręką telefon z zainstalowaną aplikacją Samsung SmartThings. Co ważne, program ten jest wyposażony w obsługę komunikatów głosowych. Oznacza to, że możesz zarządzać urządzeniami w domu bez potrzeby odrywania się od ważnych czynności. Zrobisz to nawet podczas prowadzenia samochodu czy jazdy na rowerze!

Jakie urządzenia można obsługiwać z poziomu telefonów Samsung?

Wywodzący się z Korei Południowej producent urządzeń elektronicznych może pochwalić się szerokim asortymentem produktów. Oprócz smartfonów Samsung tworzy również sprzęt domowy obsługujący funkcje smart. To m.in.:

 • telewizory,
 • lodówki,
 • pralki,
 • zestawy oświetleniowe,
 • klimatyzatory i wentylatory,
 • czujniki ruchu,
 • kamery do monitoringu,
 • urządzenia audio.

Wszystkim tym będziesz mógł zarządzać z poziomu własnego smartfona, będąc w domu lub poza nim! Przekonaj się już dziś, że dzięki technologiom Smart Home życie staje się łatwiejsze i wygodniejsze.

Kupuj telefony Samsung i sprzęt do Smart Home w dobrych sklepach!

Chcesz odkryć wszystkie możliwości, jakie zapewnia połączenie telefonów z systemami Smart Home? Wypróbuj Smart Things! Szukasz smartfona Samsung do obsługi inteligentnego domu? Zamów go w sprawdzonym sklepie, takim jak Neonet. Zyskasz wsparcie doświadczonych doradców, którzy pomogą Ci w dokonaniu trafnego wyboru. Przekonaj się sam!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*