OgrzewanieSmart dom

Czym jest ogrzewanie etażowe?

montaż ogrzewania centralnego
Photo by senivpetro from Freepik.com

Ogrzewanie etażowe, inaczej określane, jako ogrzewanie centralne to jedna z najpopularniejszych form dostarczania ciepła do domów czy mieszkań. Pozwala ona na równomierne rozprowadzenie ciepła po budynku, wykorzystując tylko jedno źródło ciepła. Doradzamy, dlaczego warto wybrać właśnie ten sposób ogrzewania pomieszczeń.

Ogrzewanie etażowe – dlaczego warto?

Odpowiedź jest prosta – opłacalność i korzyści. Wybierając ogrzewanie centralne, wybierasz korzystne rozwiązanie, które pozwoli Ci na:

 • możliwość wyboru źródła ciepła,
 • jednoczesne produkowanie ciepłej wody użytkowej,
 • niskie koszty ogrzewania, jeśli wybierze się odpowiednie paliwo,
 • niewielkie straty ciepła,
 • możliwość niezależności – nie musisz korzystać z usług zewnętrznego dostawcy energii,

Jednak, trzeba pamiętać, że każdy kij ma dwa końce. Dlatego ogrzewanie etażowe ma też jeden minus – dość duże koszty instalacji. Warto dodać, że ogrzewanie ma również swoje rodzaje. Dzieli się na ogrzewanie etażowe: węglowe, kominkowe oraz elektryczne. 

Ogrzewanie etażowe to komfortowe i popularne rozwiązanie na kontrolę temperatury w budynku. Dzięki niemu będziesz cieszyć się ciepłem w swoim domu nawet w najmroźniejsze dni. 

Anna Jakubczak
Dziennikarka, copywriterka, pisarka, dla której słowo jest jak szeroki horyzont znaczeń i inspiracji. Uwielbia przy aromatycznej kawie i dobrej muzyce płynąć po akapitach, nie tylko zredagowanych artykułów. Miłośniczka natury, dlatego najlepiej pracuje w ogrodzie lub na parkowym trawniku, zabierając ulubione przekąski i kocyk w słoneczny dzień.
  Włączniki dotykowe. Hit czy kit?
  Poprzedni artykuł
  Myjki ciśnieniowe z opcją smart
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Ogrzewanie