Reklama

Jakie urządzenia powinny być sprawdzane w fabryce?

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo w zakładzie przemysłowym jest niezwykle ważne. Duże maszyny fabryczne zasilane energią elektryczną oraz ogromne ilości towarów sprawiają, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo różnego rodzaju niebezpieczeństw. Skoki napięcia w instalacji elektrycznej, wyładowania elektrostatyczne czy spięcia mogą być powodem nie tylko do zepsucia sprzętu, lecz także przyczyną pożaru czy nawet wybuchu. Aby unikać takich sytuacji i zniwelować wszelkie zagrożenia, konieczna jest regularna kontrola pewnych elementów.  

Kontrola bezpieczników  

Większość fabryk zasilana jest przede wszystkim prądem elektrycznym i to od niego zależy prawidłowe funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. W zakładach przemysłowych bardzo często pojawiają się usterki wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania instalacji lub nieodpowiedniego poziomu napięcia w kontaktach elektrycznych, które prowadzi do spięć. Z tego powodu wszystkie elementy podlegające pod sieć elektryczną, na przykład rozłączniki bezpiecznikowe, muszą być regularnie i bardzo dokładnie sprawdzane. Ich prawidłowe działanie gwarantuje wydajną i optymalną pracę maszyn oraz bezpieczeństwo osób zatrudnionych. 

W wyniku skoku napięcia albo przepalenia któregoś z wejść, urządzenie podpięte pod dany obwód mogą ulec zniszczeniu. Każda awaria sprzętu zatrzymuje pracę w fabryce na co najmniej kilka godzin. Aby unikać takich sytuacji i związanych z nimi strat, wszystkie elementy związane z elektroniką oraz przepływem prądu, muszą być regularnie kontrolowane.  

Czujniki indukcyjne w maszynach przemysłowych  

Do kontrolowania procesów pracy maszyn przemysłowych, niezbędny jest odpowiednio zamontowany i skalibrowany czujnik indukcyjny. Dzięki niemu można skutecznie monitorować działanie maszyny, jej wydajność oraz zoptymalizować jej procesy, by mogła funkcjonować lepiej. Nieodpowiednie działanie czujników sprawi, że wyniki będą przekłamane, a to z kolei może powodować straty dla przedsiębiorstwa. Kontrola indukcyjnych mierników pozwala we wczesnych stadiach zauważyć nieprawidłowości w ich działaniu, dzięki czemu można uniknąć nie tylko strat finansowych, lecz także lepiej zarządzać pracą maszyn przemysłowych. Dzięki czujnikom można także zoptymalizować eksploatację sprzętu, tak, by w jak najmniejszym stopniu zużywać urządzenia.   

Instalacje sanitarne w zakładzie   

Duże fabryki zatrudniają ogromne liczby pracowników, a jednym z podstawowych przepisów BHP jest zapewnienie zatrudnionym dostępu do sprawnej instalacji sanitarnej. Ciepła woda, działające toalety i higieniczne warunki w łazience dla pracowników to standard w każdym przedsiębiorstwie. Zapewnić te elementy pozwala regularna kontrola tego, jak działają w budynku instalacje sanitarne Szczecin i inne duże miasta oferują dość szeroki wybór serwisów tego typu, jednak w mniejszych miejscowościach konieczne może być sprowadzenie serwisanta z pobliskiego miasta.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Kaboompics .com

Aleksandra Nowak
Z zainteresowaniem śledzi trendy w nowoczesnym wystroju wnętrz. Wolne chwile lubi spędzać na małych zmianach aranżacyjnych i doglądaniu roślin doniczkowych.
  Monitoring domu i posesji — najtańsze rozwiązania
  Poprzedni artykuł
  Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Reklama