Plisy, zasłony czy żaluzje – co zamontować w oknie?

Plisy, zasłony czy żaluzje – co zamontować w oknie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dekoracje okien takie jak plisy, zasłony oraz żaluzje to rozwiązanie nie tylko zwiększające estetykę wnętrza, ale również bardzo praktyczny dodatek, który ochroni Cię przed mocnymi promieniami słońca i wzrokiem wścibskich sąsiadów, a często także przed wyjątkowo wysokimi lub niskimi temperaturami i hałasem  Dowiedz się, która dekoracja okienna najlepiej sprawdzi się w Twoim domu lub mieszkaniu. 

Plisy okienne

Plisy okienne to niezwykle praktyczny dodatek do Twojego okna, który dodatkowo cieszy się sporą estetyką. Czym dokładnie są plisy? Jest to nic innego jak  materiał, który podczas zwijania składa się w harmonijkę przypominającą wachlarz. Mogą być one montowane na różne sposoby, na przykład jako model wolnowiszący albo pomiędzy dwiema szynami przymocowanymi do ramy przyszybowej. Na tego typu ozdobę okienną warto zdecydować się między innymi ze względu na jej nowatorski sposób obsługi. Ponadto, posiadają one właściwości wyciszające i termoizolacyjne, nie posiadają prześwitów po boku materiału, a także z powodzeniem możesz zmontować je w kuchni lub w jadalni.

Jeśli sądzisz, że plisy okienne to idealne rozwiązanie dla Twojego domu, to koniecznie zajrzyj na stronę https://rolety24.net/plisy.

Klasyczne zasłony

Najbardziej klasyczną, a jednocześnie najbardziej różnorodną dekoracją okienną są zasłony. W ich przypadku możesz wybierać spośród wielu kolorów, wzorów i materiałów, co z pewnością jest ogromną zaletą tego rozwiązania. Zaletą zasłon jest również fakt, że możesz je z łatwością wyczyścić. Wystarczy, że ściągniesz je z karnisza i wypierzesz w pralce. Warto mieć na uwadze także fakt, że zasłony są jedna z najbardziej przytulnych i eleganckich ozdób okiennych, dlatego też świetnie sprawdzą się we wnętrzach takich jak sypialnia lub salon.

Drewniane żaluzje

Ciekawą propozycją dla Twojego domu lub mieszkania są również drewniane żaluzje. Są one idealnym wręcz dodatkiem do wnętrz urządzonych w stylu boho i nie tylko. Będą się one świetnie komponować z drewnianymi meblami i innymi dodatkami, co sprawi, że całe wnętrze będzie wyglądało harmonijnie. Do zalet żaluzji drewnianych można dodać także ich funkcjonalność. Oprócz oczywistej ochrony przed promieniami słońca i wzrokiem wścibskich sąsiadów zapewnią też ochronę termiczną. Warto także pamiętać, że jest to jedna z najbardziej wytrzymałych ozdób okiennych.

Zdj. główne: Olivier Bergeron/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*