Oświetlenie ogrodowe zintegrowane z alarmem

Oświetlenie ogrodowe zintegrowane z alarmem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pojęcie „smart” jest używane nie tylko w kontekście wyposażenia domowego znajdującego się wewnątrz, ale także odnośnie do oświetlenia ogrodowego, które może być zintegrowane z systemem alarmowym. 

Takie połączenie pozwala zdalnie sterować poszczególnymi funkcjami lamp, a także zapewniać bezpieczeństwo za sprawą czujników wchodzących w skład technologii. Dowiedz się więcej na temat oświetlenia ogrodowego zintegrowanego z alarmem od nas!

Czym jest oświetlenie smart?

W miarę, jak nasze domy i mieszkania są coraz bardziej „inteligentne”, na rynek wchodzą coraz to ciekawsze rozwiązania. Technologia stwarza zupełnie nowe możliwości w odbiorze rozrywki, ale także wpływa na bezpieczeństwo czy prezencję nieruchomości. Właśnie do tej drugiej grupy produktów można zaliczyć oświetlenie smart.

Obejmuje lampy sterowanie zdalnie, a także alarmy i monitoring. Ważnym elementem działania oświetlenia smart zintegrowanego z systemem ostrzegawczym są czujniki ruchu. Jakie opcje są najlepsze? Na które produkty warto zwrócić uwagę? Dowiesz się tego od nas!

Oświetlenie połączone z czujnikami ruchu

To standardowe rozwiązanie, które łączy w sobie zarówno oświetlenie, jak i system alarmowy. Projekt systemu uwzględnia różne rodzaje lamp, a także sensory wykrywające ruch na terenie ogrodu. Można też używać tego układu w okolicach garażu, wejścia czy podjazdu. 

Działa to w ten sposób, że bez konieczności naciskania jakiegokolwiek przycisku, światła włączają się w momencie wykrycia ruchu. Gasną, gdy obiekt zniknie z pola działania czujnika. Warto nadmienić, że parametrami działania można najczęściej dowolnie sterować.

Inną ciekawą funkcją jest ustawienie świateł domowych w taki sposób, aby imitowały obecność domowników. Ustalając harmonogram i wybierając poszczególne lampy, będą się one zapalały o wyznaczonym czasie w konkretnych miejscach. W trakcie dłuższej nieobecności można na przykład włączyć światło w jadalni, a także uaktywnić lampy znajdujące się na znajdującym się obok ganku.

Sterowanie oświetleniem połączonym z systemem alarmowym

Dzięki technologiom smart, sterowanie oświetleniem jest zdecydowanie prostsze niż wcześniej. Dostawcy takich rozwiązań oferują zarówno konfigurowanie ustawień z poziomu panelu umieszczonego w środku nieruchomości, jak i pilota lub urządzeń peryferyjnych, zdalnie.

Sprawia to, że nie musisz znajdować się w domu, aby włączyć czy wyłączyć oświetlenie ogrodowe i systemy alarmowe. Integracja tych funkcji jest niebywale przydatna w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa. Co więcej, jeśli zdecydujesz się dodatkowo na system monitoringu, będziesz mógł nie tylko sterować światłem, ale także mieć dostęp do wglądu w widok kamery z dowolnego miejsca – właśnie dzięki technologiom smart.

Czy oświetlenie ogrodowe zintegrowane z alarmem to dobre rozwiązanie?

Dzięki możliwości konfiguracji oświetlenia i systemu alarmowego z jednego miejsca można znacznie ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie w domowej przestrzeni, a także mieć kontrolę nad tym, co dzieje się na terenie obiektu. Trudno znaleźć większe wady tego systemu.

Jedynym minusem może być wysoka cena wdrożenia systemu. Jednak biorąc pod uwagę możliwości, jakie daje zintegrowany układ oświetlenia i alarmu, warto zdecydować się na to rozwiązanie. Cena za usługę montażu systemu zaczyna się od około 1000 złotych i zależy od wybranych komponentów, a także pożądanego obszaru działania oświetlenia ogrodowego zintegrowanego z alarmem.

zdj. główne: Victoria Heath/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*