Gdzie szukać antyków?

Gdzie szukać antyków?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zbieranie antyków to bardzo ciekawe, jednak czasochłonne zajęcie. Zanim coś zakupisz, warto sprawdzić, czy jest to autentyk. Zobacz, gdzie najlepiej szukać antyków.

Jak rozpoznać antyczne meble?

Jeśli zamierzasz kupić antyk, warto wiedzieć o nim coś więcej. Ponadto musisz być świadom tego, w jaki sposób go rozpoznać. Konieczna tutaj będzie specjalistyczna wiedza, która pomoże ci w rozpoznaniu oryginału od podróbki. Ważnym elementem całego procesu będzie dokładnie zobaczenie danego przedmiotu. Jeśli chodzi o meble, musi być widoczny drewniany sztyft, za pomocą którego łączone były jego poszczególne elementy. Ponadto plecy i spody muszą być niewidoczne i wykonane z nieheblowanego, surowo wykończonego drewna.

Inną podpowiedzą, będzie okleina. Powinna ona być wykonana z tak zwanego forniru, czy grubego materiału. Jeśli za łączeniach mebla zauważysz elementy jak kute gwoździe czy inne metalowe elementy, co znak, że pochodzić będzie on co najwyżej z połowy XIX wieku. Nie zapominaj, że czas robi swoje, więc antyczny mebel musi posiadać ślady użytkowania jak ślady napraw i przeróbek, zadrapania, przetarcia, a także pozostałości papieru.  Istotną i bardzo ważną wskazówką będą pozostawione przez producenta znaki firmowe, sygnatury czy znaki montażowe wypalone w drewnie, przyklejone na metalowej tabliczce lub wygrawerowane. 

Gdy nie masz pewność, czy dana rzecz należy do antyków, zgłoś się do rzeczoznawcy, który najlepiej to oceni.

Gdzie kupić antyczne meble?

Chcą zbierać antyki, musisz pamiętać o jednej kwestii — prawdziwe antyczne meble nie są tanie. Ponadto niezwykle rzadko zdarza się okazja ich zakupu po niewysokiej i okazyjnej cenie. Gdzie jednak możesz znaleźć antyczne meble? Możliwości jest kilka. Stare przedmioty znajdziesz między innymi na targach staroci, w domach aukcyjnych, w antykwariatach czy takich stronach jak https://onebid.pl/pl. Jak już pewnie wiesz, handel antykami w dużej mierze przeniósł się również do sieci. Online swoje oferty wystawiają zarówno antykwariusze, jak i prywatni kolekcjonerzy. Pamiętaj jednak, aby zawsze mieć szeroko otwarte oczy i za każdym razem bardzo dokładnie sprawdzać każdą aukcję. Tego typu handel jest mocno narażony na oszustwa. Tutaj wiedza i ostrożność będą twoim sprzymierzeńcem, aby nie zakupić za ogromne pieniądze podróbki.

Fot. TheMIS Photography/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*