Ogrzewanie sterowane za pomocą aplikacji

Ogrzewanie sterowane za pomocą aplikacji
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W swoim domu stawiasz na wygodę? Na pewno zainteresuje Cię ogrzewanie sterowane za pomocą aplikacji. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie życie w stylu smart!

Smart home to dziś codzienność

Rozwiązania smart home to coś, po co sięga dziś coraz więcej osób. Upadają mity odnośnie tego, że inteligentny dom musi być drogi. Są rozwiązania tańsze i droższe. Opcji wdrożenia technologii jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie, odpowiedniego dla swojego budżetu. Jedną z propozycji, która kusi, jest ogrzewanie sterowane za pomocą aplikacji. Jest to ciekawa opcja dla wszystkich, którzy na co dzień cenią sobie wygodę i najlepsze rozwiązania. Taki system kontroli ma wiele niepodważalnych zalet. 

>> Zobacz też: Sterowanie ogrzewaniem podłogowym. Co musisz wiedzieć?

Postaw na wygodę

Gdy jesteś poza domem, możesz kontrolować to, co się w nim dzieje – również jeżeli chodzi o ogrzewanie. Nie musisz narażać się na koszta wynikające z działania urządzeń grzewczych pod Twoją nieobecność – wystarczy mieć wszystko pod kontrolą dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Wystarczy smartfon, dostęp do Internetu za pomocą WiFi lub sieci LTE oraz aplikacja mobilna. Nieważne, czy jesteś w domu, na urlopie czy na zakupach – ogrzewanie w swoim domu będziesz mieć na oku, na bieżąco decydując o zużyciu energii. Z całą pewnością zdalne sterowanie ogrzewaniem przez Internet podwyższy komfort oraz poczucie bezpieczeństwa Twojej rodziny. Jest to duży postęp technologiczny – gdyby ktoś powiedział nam o takiej możliwości nawet 20 lat temu, brzmiałoby to niewiarygodnie, prawda?

piec
Photo by goffkein from Freepik.com

Korzyści płynące ze zdalnego sterowania ogrzewaniem

Jakie są plusy sterowania ogrzewaniem za pomocą aplikacji mobilnej? Użytkownicy wymieniają ich co najmniej kilka. Pierwszym jest oszczędność energii. Steruj swoim ogrzewaniem rozważnie, a koszty ogrzewania będą zminimalizowane. A przecież o to nam wszystkim chodzi, prawda? Takie działanie to także Twój wpływ na ochronę środowiska. Zdalny podgląd to nie tylko trudna do zakwestionowania wygoda, lecz także większe poczucie bezpieczeństwa. Obserwujesz działanie swojego domu w czasie rzeczywistym, co sprawia, że czujesz się bezpieczniej. Niewątpliwa jest tu również funkcjonalność. System do zdalnego sterowania ogrzewaniem daje użytkownikowi mnóstwo nowoczesnych rozwiązań. 

Jakie aplikacje mobilne masz do wyboru?

Producenci oferują ich całkiem sporo! Aplikacja Dimplex Smart Room Heating to opcja, dzięki której możesz regulować temperaturę w aż dziesięciu pomieszczeniach. Polecana jest także aplikacja eModul, dzięki której można na bieżąco sprawdzać i zmieniać temperaturę, a także inne parametry bez ograniczeń, jeżeli chodzi o miejsce i czas oraz zużycie energii wyłącznie wtedy, kiedy istnieje taka potrzeba. 

Kolejna opcja to Uponor Samtrix Pulse – innowacyjny system regulacji dający możliwość sterowania temperaturą w całym domu i dowolnego regulowania jej w każdym pomieszczeniu. Możesz zdecydować się także m.in. na aplikację JunkersHome, dzięki której zaprogramujesz tryb pracy ogrzewania. Do wyboru masz ich kilka: automatyczny, dzienny, nocny, ochrona przeciwzamrożeniowa. Jak widać, opcji jest sporo, a to przecież tylko niektóre z nich. Na rynku znajdziesz mnóstwo ofert, wśród których na pewno wybierzesz tę najlepszą dla Twojego domu. 

Czego potrzebujesz?

Oprócz smartfona, w którym zainstalujesz odpowiednią aplikację, potrzebujesz oczywiście takiego rodzaju pieca, który będzie miał możliwość zainstalowania aplikacji sterującej. W dzisiejszych czasach nie będzie z tym problemu; rozwiązania smart home, są powszechnie w użyciu. Co ważne, w przypadku pieców na drewno automatyzacja całego procesu nie będzie niestety możliwa. Potrzebne będą także czujniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*