Przygotowując się do wymiany okien, warto przyjrzeć się metodzie montażu, dzięki której ograniczysz ubytek ciepła z Twojego domu. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie w Polsce, a jego zastosowanie przełoży się na większą energooszczędność, a to z kolei na mniejsze wydatki, jakie poniesiesz w przyszłości.
Głównym wyróżnikiem montażu warstwowego okien (inaczej zwany jest także ciepłym montażem okien) jest zastosowanie taśm uszczelniających – paroprzepuszczalnej i paroszczelnej. W użyciu nadal pozostaje pianka poliuretanowa (PUR), która jest izolatorem akustyczno-termicznym. Wskazane materiały wykorzystuje się do wytworzenia trzech warstw: wewnętrznej (taśma paroszczelna), środkowej (PUR) oraz zewnętrznej (taśma paroprzepuszczalna).
Zastosowanie wyżej wskazanych taśm ma przynieść różne efekty, które przełożą się na mniejsze straty ciepła. Najważniejsze jednak jest ograniczenie tzw. mostków termicznych ,czyli elementów, które posiadają wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. To w głównej mierze przez nie dochodzi do miejscowego wychładzania.
>> Zobacz też: Jak uzyskać dofinansowanie do wymiany stolarki otworowej?
Nadto zastosowane taśmy pomogą zapobiec wnikaniu pary wodnej i wilgoci z wewnątrz oraz z zewnątrz. Są to czynniki, których obecność może przyczynić się do rozwoju pleśni i grzybów.
Dzięki zastosowaniu energooszczędnych i ekologicznych materiałów, może objąć Cię ulga termomodernizacyjna, dzięki której możliwe będzie odliczenie od podatku PIT wydatków poniesionych na wymianę i wstawienie okien.