Dywan do kuchni – czy to dobry pomysł?

Dywan do kuchni – czy to dobry pomysł?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dywany goszczą w naszych domach od lat. Są ciekawym elementem aranżacji, ale pełnią także funkcje praktyczne. Najczęściej dekorują podłogę w sypialni, salonie czy pokoju dziecięcym. A gdyby tak umieścić dywan w kuchni? Podpowiadamy, czy warto się na to zdecydować. 

Dywan w domu – plusy i minusy

Czy warto mieć w domu dywan? Rozważamy za i przeciw. Po pierwsze dywan dodaje wnętrzu przytulności. Dobrze dobrany może podkreślić charakter aranżacji, stanowić element tonujący lub wprost przeciwnie – dodać całości pazura. 

Kwestie estetyczne to jednak nie wszystko. Podstawową funkcją dywanu jest ochrona podłogi. Drewniane panele czy deski są dość miękkie i łatwo je uszkodzić na przykład obcasami. Dywan zapobiega więc zarysowaniu podłogi. 

Bardzo często kładziemy dywan przy łóżku, ponieważ znacznie przyjemnie postawić rano stopy na ciepłym i miękkim podłożu. Dywan sprawia, że podłoga jest cieplejsza. W pokoju dziecięcym stwarza zaś idealną przestrzeń do bezpiecznej zabawy; upadek na dywan jest z pewnością mniej bolesny niż zderzenie z twardą podłogą. 

Dywan zatrzymuje także kurz we włóknach. Zapobiega to wzbijaniu się drobinek kurzu w powietrze i – wbrew obiegowej opinii – sprzyja utrzymaniu czystości. Wystarczy tylko regularnie odkurzać i prać dywany. 

Dywan w kuchni – tak czy nie?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy sporo czasu. Dlaczego więc nie ozdobić jej dywanem? Bardzo często aranżacja kuchni jest zbyt sterylna. Od kilku sezonów królują stonowane biele i szarości. Kolorowy wzorzysty dywan ożywi wnętrze i doda mu energii. 

Ponadto dywan podniesie komfort domowników – na przykład podczas przygotowywania posiłków czy zmywania. W kuchni mamy zazwyczaj płytki podłogowe, które są zimne i nieprzyjemne. 

Przy okazji dodamy wnętrzu przytulności, a kuchni to przecież serce domu. 

Jakie dywany pasują do kuchni?

Nie bez powodu wspomnieliśmy, że do kuchni będzie pasował wzorzysty dywan. Dobrym przykładem są chodniki do kuchni w sklepeureka.pl, gdyż występują w wielu rozmaitych wzorach i kolorach. Taki dywan nie tylko doda wnętrzu pazura, ale także będzie wyglądał bardziej estetycznie. Nie łudź się bowiem, że przez cały czas będzie sterylnie czysty. Drobne plamki nie będą jednak widoczne wśród wzorów i fantazyjnych deseni. 

Ważnym aspektem jest rozmiar dywanu. Nie powinien być zbyt duży. Najczęściej kładzie się go w pobliżu mebli kuchennych, rzadziej pod stołem. Dobrym wyborem są dywany prostokątne, zaprojektowane specjalnie do kuchni. Niemniej bardzo ładnie wyglądają również okrągłe dywany, położone w miejscu gdzie meble łączą się w literę „L”. 

Ponadto dywan do kuchni powinien mieć antypoślizgowy spód i krótkie runo, ułatwiające utrzymanie higieny i czystości.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*