Łóżko małżeńskie – jakie wybrać?

Łóżko małżeńskie – jakie wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chcesz spać razem z partnerem lub partnerką, ale nie wiesz, jakie łóżko wybrać, żeby było wam w dwójkę wygodnie? Do wyboru są łóżka drewniane, kontynentalne i tapicerowane, jak wybrać rozmiar łóżka i wysokość?

Jaki rozmiar łóżka małżeńskiego wybrać?

Zastanawiasz się, jaki rozmiar łóżka wybrać? Dla dwóch osób chcących spać razem trzeba wybrać odpowiednio większe łóżko, tak, aby każde z was miało dla siebie dostatecznie dużo wolnego miejsca. Przyjmuje się, że dla jednej śpiącej osoby potrzeba co najmniej 70 cm wolnej przestrzeni. Warto znaleźć miejsce, które oferuje dobrej jakości łóżka. Sklep powinien zapewniać duży wybór materiałów i rozmiarów. Dla dwóch osób potrzebne będzie łóżko w rozmiarze 140×200 cm, 160×200 cm czy 180×200 cm. Pierwsza wartość to szerokość łóżka i to właśnie ona jest najważniejsza podczas wyboru łóżka dla pary czy małżeństwa. Wielkość łóżka trzeba dopasować przede wszystkim do rozmiaru sypialni, jeśli jednak mamy trochę wolnej przestrzeni to zdecydowanie warto zainwestować w większe łóżko, bo im więcej wolnego miejsca będzie miał każdy z partnerów, tym bardziej komfortowo będzie się spało. Do niewielkiej sypialni często wybierane są łóżka 140×200 cm przy czym warto wspomnieć, że taki rozmiar będzie odpowiedni raczej dla drobnych i szczupłych osób. Z kolei już łóżka 160×200 to znacznie więcej wolnej przestrzeni i większy komfort, a zatem lepsza jakość snu.

Materiał prasowy Expert Snu.

Łóżko tapicerowane czy drewniane?

Wiele osób wybierając łóżko do spania staje przed wyborem: tradycyjne drewniane czy może nowoczesne tapicerowane? Jakie łóżko małżeńskie wybrać do świeżo urządzonej sypialni? Zarówno łóżka z drewna, jak i tapicerowane mają wady i zalety. Łóżka drewniane są bardzo solidne i żywotne, w porównaniu do nich łóżka tapicerowane mogą się szybciej zużywać w postaci przetarć na materiale obiciowym. Łóżka tapicerowane są też droższe od tradycyjnych z drewna, ale ogromnym atutem jest tutaj możliwość wyboru praktycznie dowolnej tkaniny oraz koloru. Dzięki temu można dopasować wręcz idealnie wygląd łóżka do stylu sypialni. Łóżka tapicerowane bez wątpienia dają duże możliwości aranżacyjne i jest to świetny wybór dla pary, która chce się urządzić po swojemu. Warto jednak pamiętać, że łóżko tapicerowane może bardziej gromadzić kurz niż drewniane, dlatego nie jest to wybór polecany do sypialni alergika czy astmatyka. Łóżko tapicerowane może być także problemem, jeśli w domu są zwierzęta czy małe dzieci, bo tkaninę łatwo zadrapać, porwać czy poplamić.

Łóżko kontynentalne dla małżeństwa

Łóżka kontynentalne to nieco większa, wyższa i bardziej masywna odmiana klasycznych łóżek z drewna. Łóżko kontynentalne może się świetnie sprawdzić dla małżeństwa. Standardowe łóżka mają wysokość ok. 40-60 cm, podczas gdy łóżko kontynentalne może mieć wysokość nawet większą niż 70 cm. Co ciekawe, wysokość łóżek zależy też często od danej kultury. Na przykład w Japonii standardowo łóżka robi się na wysokość ok. 30 cm. Wysokość łóżka jest też związana z daną sylwetką. Łóżko powinno mieć taką wysokość, żeby w momencie siedzenia na nim można było stopami dotknąć podłogi, a kolana będą zgięte pod kątem prostym. Wyższe łóżko kontynentalne może ułatwiać poranne wstawanie, co może być interesującą informacją dla małżeństw zwłaszcza z dłuższym stażem.

Wysokie czy niskie?

Niektórzy lubią spać nisko i blisko ziemi, podczas gdy inni wolą mieć dość wysokie łóżko, bo pod spodem można przechowywać różne rzeczy. Niektóre osoby podświadomie boją się upadku z większej wysokości, co bezpośrednio przekłada się na niższy komfort snu i zaburzone poczucie bezpieczeństwa. W takich warunkach ciężko o dobry i regeneracyjny sen. Dobre łóżko powinno być dopasowane do indywidualnych preferencji osób, które mają na nim spać. Dobry sklep z łóżkami taki jak Expert Snu może zaoferować nie tylko największy wybór łóżek drewnianych, kontynentalnych i tapicerowanych, ale także pomóc z wyborem rozmiaru łóżka.

Zdjęcie główne: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*