Jakie praktyczne akcesoria meblowe warto wybrać?

Jakie praktyczne akcesoria meblowe warto wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Akcesoria meblowe to elementy, które montuje się podczas produkcji wyposażenia wnętrz. Są nimi między innymi zawiasy oraz systemy zamykania. Często klienci korzystający ze sklepów meblowych sieciowych nie mają możliwości wybrania ich. Jednak te osoby, które decydują się na meble na wymiar powinny sprawdzić, na jakie rozwiązania mogą się zdecydować i określić, które z nich spełniają ich oczekiwania.

Jakie akcesoria meblowe można zamontować w meblach?

Każda firma produkująca meble na wymiar informuje swoich klientów na etapie projektowania, jakie rozwiązania mogą dla siebie wybrać. Część z nich to klasyczne zawiasy, wkręcane we fronty i ścianki boczne. To od nich zależy, jak płynnie drzwiczki będzie się otwierało, a więc jak wygodnie będzie się z nich w przyszłości korzystało. To jednak niejedyne systemy, które są dostępne na rynku.

Firmy takie jak https://tomex365.pl/ dostarczają swoim klientom wielu ciekawych systemów otwierania i zamykania mebli. Są to między innymi:

  • odbojniki do mebli typu tip-on. Montuje się je na krawędzi bocznej ścianki mebla i froncie. Zapobiegają obijaniu się drzwiczek o mebel,
  • systemy prowadnic, za pomocą których szuflada może wysuwać się swobodnie z szafy czy szafki.

Klasyczne zawiasy są tańsze, ale nie zawsze będą wygodne w użytkowaniu. Wiele osób woli tip-ony w kuchniach i pomieszczeniach roboczych, w których trzeba szybko się do czegoś dostać i wygodnie zamknąć mebel po skorzystaniu z niego. Oba systemy mają swoje plusy i minusy, dlatego warto poczytać o nich przed podjęciem decyzji o ich montażu.

Czy akcesoria do mebli można po czasie zmienić?

Zawiasy i tip-ony mogą się po czasie zużyć. Zanim ktoś zdecyduje się na wymianę, powinien spróbować naoliwić te pierwsze. Czasami taki zabieg wystarczy, żeby służyły jeszcze przez lata. Nie wyklucza to jednak sytuacji, w których system zamykania zostanie uszkodzony albo jest wadliwy od początku użytkowania. Wtedy może pojawić się konieczność wymienienia go.

Zawiasy i tip-ony można wymienić na nowe, jednak każdorazowo lepiej zostawić to zadanie specjaliście. Nie tylko dobierze dokładnie takie komponenty, które są niezbędne do tego, żeby drzwiczki mebla nie sprawiały w przyszłości problemów, ale także dokona wymiany w taki sposób, żeby nie uszkodzić wyposażenia. Do tego będzie mógł polecić nowe modele zamontowanych wcześniej rozwiązań, co znacznie poprawi komfort korzystania z umeblowania. Raczej nie wymienia się jednego systemu na drugi. Raz wmontowane zawiasy czy tip-ony można usunąć, ale zawsze pozostanie po nich ślad, który często będzie nieestetyczny.

Fot.: elCarito/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*