Funkcje inteligentnego domofonu

Funkcje inteligentnego domofonu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój technologii sprawia, że coraz więcej inteligentnych urządzeń znajduje zastosowanie w naszym domu. Poza czynnikami poprawiającymi poziom naszego bezpieczeństwa czy zautomatyzowanym oświetleniem, często montowanym gadżetem są inteligentne domofony. 

Nadal głównym zadaniem smart domofonu zostaje otwieranie drzwi, furtki lub bramy wjazdowej przybyłym osobom, jednak nowoczesne urządzenia są bogatsze o nowe funkcjonalności. Poznaj wszystkie funkcje inteligentnych domofonów i sprawdź, jakie korzyści płyną z instalacji takiego urządzenia w swoim domu. 

Inteligentne domofony pozwalają nam na obserwowanie otoczenia wokół naszego domu lub mieszkania w sposób zdalny, więc nie musimy być nawet w fizyczny sposób obecni w pobliżu. Nagrywanie obrazu czy czujniki ruchu sprawiają, że możemy czuć się bezpieczniej i pewniej. Wystarczy wgrać do systemu domofonu kartę o odpowiednio dużej pamięci, aby mieć większą kontrolę nad tym, kto kręci się blisko naszej posesji. Sprawdź, jakie inne funkcje i użyteczności ma to urządzenie, i czy warto mieć je w swoim domu.

kobieta przy domofonie
Photo by user36499449 from Freepik.com

Jak działa inteligentny domofon?

Nie lubisz, kiedy obcy kręci się blisko twojego domu? Czy chcesz mieć dokładny wgląd w to, kto chce wejść do twojego domu? Z tymi zadaniami na pewno poradzi sobie domofon wzbogacony o dodatkowe funkcje. Pomimo, że w dalszym ciągu głównym zadaniem tego urządzenia jest otwieranie drzwi gościom po wcześniejszym zweryfikowaniu tożsamości, nowe modele mają mnóstwo rozszerzonych ustawień i zabezpieczeń. 

Nowością jest na pewno to, że inteligentne domofony posiadają kamery wideo oraz ekrany do wyświetlania obrazu. Dzięki temu możemy nie tylko usłyszeć głos osoby, która dzwoni do naszych drzwi, ale również dokładnie ją zobaczyć.

Sterowanie domofonem

Kolejną zaletą domofonu z zastosowaniem nowej technologii jest możliwość sterowania nim z każdego miejsca na świecie. Urządzenie jest połączone z siecią internetową, dlatego możemy mieć podgląd wizjera na swoim telefonie, niezależnie od tego, gdzie przebywamy. 

Inteligentne domofony dają nam możliwość połączenia ich z innymi urządzeniami składającymi się na system smart domu. Często do zarządzania nimi są dedykowane specjalne aplikacje, które uwzględniają również dostęp do funkcjonalności inteligentnego wizjera. Niektóre modele pozwalają nawet na porozmawianie z osobą dzwoniącą do naszych drzwi, kiedy nie ma nas w domu. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie w naszym kraju. 

Inne funkcje inteligentnego domofonu 

  1. Personalizacja – Coraz więcej urządzeń w naszych domach jest dostosowanych do indywidualnych potrzeb jego mieszkańców. System inteligentnego domofonu można zaprogramować zgodnie z naszymi wytycznymi i upodobaniami.
  2. Czytnik linii papilarnych Nienawidzisz zapamiętywania kolejnych haseł i kodów? Inteligentny domofon może być aktywowany za pomocą czytnika linii papilarnych. To wspaniała innowacja, która pozwoli ci jeszcze szybciej wchodzić do swojego domu czy mieszkania. 
  3. Połączenie z czujnikami ruchu i oświetleniem Kolejną funkcją, która na pewno poprawi nasz komfort życia, jest podłączenie domofonu z systemem oświetlania. Dzięki zintegrowaniu czujników ruchu, zamieszczonych przy wejściu, z inteligentnymi żarówkami, po naszym wejściu do domu zapala się światło. Istnieje też możliwość zaprogramowania głośników tak, aby w momencie wejścia do domu rozlegała się nasza ulubiona muzyka. 
  4. Zapisywanie obrazu i wideo sprzed wejścia na karcie pamięci Domofony wyposażone w sztuczną inteligencję mogą zapisywać zdjęcia, a nawet filmy przedstawiające otoczenie blisko naszych drzwi czy bramy wjazdowej. Jest to na pewno element znacząco poprawiający bezpieczeństwo domowników. 

>> Przeczytaj także: Domofony – montaż i programowanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*